logo yeni

calisanlar2 copy

geçiçi görevlendirme

Çok
2 hafta 5 gün önce #17984 Yazan: ysf
geçiçi görevlendirme, ysf tarafından oluşturuldu
çaalıştığım ilçeden başka bir ilçeye 2 aylığına valilik oluruyla geçiçi görevlendirildim.günlük gidiş geliş yapıyorum.bu durumda bana ödenecek yollluk ücretinde
1- günlük yevmiyem 60 gün üzerinden mi hesaplanarak ödeme yapılacak yoksa sadece hafta içleri çalıştığım günler sayısınca mi ödeme yapılacak?
2-günlük gidiş geliş yapıyorum gidiş geliş yol masrafı her gün için ayrı mı hesaplamaya dahil edilir yoksa görevin başladığı tarihte gidiş bittiği tarihte dönüş olarak bir sefere mahsus mu hesaplamaya dahil edilir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 5 gün önce #17990 Yazan: muna
muna tarafından geçiçi görevlendirme konusunda yanıtlandı
Hakkınızda geçici görev harcırahı ödeme işlemi yapılması gerekmektedir.
Geçici görev harcırahı, konaklama yapılmayan durumlarda yol masrafı ve gündelikten oluşmaktadır.
Ancak, yol masrafının sadece ilk gidiş ve son dönüş için verilmesi durumunda, 2 aylık geçici görev süresinin tamamı için gündelik ve konaklama ücreti ödenmesi gerekeceğini; her gün için gidiş geliş yol ücreti ödenmesi durumunda ise sadece mesai günleri için gündelik ve yol gideri ödenebileceğini düşünmekteyim.
Konuyla ilgili bir yazıyı da aşağıda paylaşıyorum.

https://memurunyeri.com/memur/kamu-personeliyle-ilgili-diger-haberler/5104-baska-bir-ilcede-gorevlendirilen-memurun-harcirahi.html

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.156 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.