logo yeni

calisanlar2 copy

Lütfen yardım edin

Çok
2 ay 3 hafta önce #17966 Yazan: Gözde Keleş
Lütfen yardım edin, Gözde Keleş tarafından oluşturuldu
Merhaba, inanın artık bu yaşadıklarımi nereye yazacağımı bilmiyorum. İş yerinde büyük bir mobbing e maruz kalmaktayim. Okul personeli diğer müdür yardımcısı ve öğretmenler... hepsi sırasıyla müdür mobbinginden geçtikler sıra bana geldi. Müdür şu sıralar bana kafayı takmış durumda. Beni herkesin içerisinde tehdit etti . Sürekli yapmaya çalıştığı şey işimde açık arayıp bulmak. Açık dediysem duzeltilemeyecek şeyler değil her insanın muhakkak yaptığı ufak tefek eksikler. Sürekli bunları gün yüzüne çıkarıp beni buradan soruşturma ile göndereceğini o nedenle idarecilige bir daha asla basvuramayacagimi açık açık söylüyor. Sürekli tehditler savuruyor bak kötü olacak benim karşımda surat asamazsin gibilerinden... Sürekli beni yererek hem motivasyonumu düşürüyor hem de kendince haklı çıkmaya çalışıyor. Üstelik 5-6 kişinin yapacağı işi bana vererek... Yetistiremeyince bağırmaya başlıyor herkesin içerisinde yakışıksiz ithamlarda bulunuyor. Ne yapabilirim nereye başvurabilirim? O kadar umutsuzum ki lütfen yardım edin. 3 yıldır severek görev yaptığım okulumdan ve müdür yardımcılığı gorevimden yarın istemeyerek de olsa istifa edeceğim. Bu ve buna benzer o kadar çok olay var ki. Senenin başından beri inanın yıldım işe gitmek istemiyorum. En son konuşmamızda artık şunu söyledim bilmiyorum yanlış mı yapmış oldum ama benimle bu şekilde konuşamazsiniz amir olmanız size başkalarına bağırma hakkı vermez gibi birşeyler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17967 Yazan: metinc
metinc tarafından Lütfen yardım edin konusunda yanıtlandı
Mobbing ile mücadele zordur. Özelllikle işin içinde psikolojik taciz olması ve bunların çoğunun da yazılı bir işlem olmadan sözlü olarak gerçekleşmesi sebebiyle kanıtlaması zor bir konudur. Size mobbing uygulamaya çalışan alt ya da üstleriniz ile mücadele etmenin en kolay yolu hukuki mücadeledir. Size yapılan işlemler hakkında dava açma hakkınız bulunmaktadır.
Ayrıca mobbing ile mücadele alanında kurulan dernekler ile bunların yardım masalarına müracaat edebilirsiniz.Destek masaları size ayrıca ellerindeki yargı kararı örnekleri ile de yardımcı olabilirler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.