logo yeni

calisanlar2 copy

Hizmet birleştirmesi

Çok
2 hafta 5 gün önce #17875 Yazan: Nüf1906
Hizmet birleştirmesi, Nüf1906 tarafından oluşturuldu
2007 yılında Nüfus müdürlüğünde V.hki olarak memur oldum.2005 ile 2007 yılları arasında 2.yılık üniversite mezunu olarak özel bir markette 737 gün 4a sigortalı olarak çalıştım.Şimdi hizmet birleştirmesi yapmak istiyorum.Bu 737 gün sigortam maaş bordromda kıdem yılıma tamamı eklenir mi yoksa kaçta kaçı eklenmesi gerekir.Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 4 gün önce - 2 hafta 4 gün önce #17878 Yazan: nazli
nazli tarafından Hizmet birleştirmesi konusunda yanıtlandı
Belirttiğiniz hizmetlerinizin birleştirilmesi sadece emeklilik haklarınızı etkileyecek bir husustur. Söz konusu hizmetlerinizin birleşmesinin kıdem yılınıza ve kazanılmış hak derece/kademenize herhangi bir etkisi olmaz. Bu hizmetler emeklilik hizmet sürenizden sayılır emekli maaş miktarınızı etkiler. Bu değerlendirmelerde eğitim sürenizin önemi olmayacaktır.

Öte yandan, 657 sayılı Kanunun 68/B maddesi kapsamında ilk 4 dereceli kadrolara kurumunuz tarafından atanmak istenmeniz durumunda, yükseköğrenim mezuniyeti sonrası özel sektörde geçirdiğiniz sürenin 3/4'ü, bu atamada şart olarak aranan hizmet süresine dahil edilir.
Son Düzenleme: 2 hafta 4 gün önce Düzenleyen:nazli

Çok
2 hafta 4 gün önce #17879 Yazan: Nüf1906
Nüf1906 tarafından Hizmet birleştirmesi konusunda yanıtlandı
Teşekkürler nazlı hanım ama ben bu sigorta süremin 2/3 ü kıdemden sayılıyor diye biliyordum sizin söylediklerinizin bir dayanağı var mıdır peki emeklilikte sayılıyorsa tamamı sayılır mı kıdem olarak

Çok
2 hafta 4 gün önce #17880 Yazan: nazli
nazli tarafından Hizmet birleştirmesi konusunda yanıtlandı
Sağlık ve teknik hizmetler sınıfına dahil kadrolarda görev yapanların özel sektörde meslekleri ile ilgili alanda çalıştıkları sürenin 2/3 ü ilgililerin derece kademesinde sayılıyor. Genel idare Hizmetleri sınıfında sizin durumunuz itibariyle özel sektör hizmetleriniz kıdeminizi etkilemez.
Emekli aylığına esas hizmet bakımından, özel sektörde prim ödenen sürelerin tamam değerlendirilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Nüf1906

Çok
2 hafta 4 gün önce #17881 Yazan: Nüf1906
Nüf1906 tarafından Hizmet birleştirmesi konusunda yanıtlandı
Teşekkürler Nazlı hanım ilginizden dolayı

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.133 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.