logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik hizmetlerde üst öğrenim maaşı

Çok
1 hafta 4 gün önce #17791 Yazan: Krvtmrt
Bakanlığımızın açtığı ünvan değişikliği sınavında PROGRAMCI kadrosunu kazandım. Aynı zamanda MATEMATİK bölümü mezunuyum. Teknik hizmetler sınıfında Üst öğrenim olan matematikçi kadrosunun maaş haklarından faydalanmak için nasıl bir yol izlemeliyim. Hangi belgeleri kuruma ibraz etmem gerekiyor. Bir de üst öğrenim maaşında hangi katsayılarda değişiklik olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 hafta 4 gün önce #17793 Yazan: osman1
osman1 tarafından Teknik hizmetlerde üst öğrenim maaşı konusunda yanıtlandı
Teknik lisansiyer olduğunuza dair belgeyi bir dilekçe ekinde kurumunuza vererek, YDevlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararın “4/e” maddesi ile 160 seri nolu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin “E/3” bölümünde yer alan hükümler çerçevesinde hakkınızda uygulama yapılmasını talep edebilirsiniz.

Hakkınızda uygulama yapılması durumunda, ek gösterge, yan ödeme ve özel hizmet tazminatınızda değişiklik olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Krvtmrt

Çok
1 hafta 4 gün önce #17794 Yazan: Krvtmrt
Krvtmrt tarafından Teknik hizmetlerde üst öğrenim maaşı konusunda yanıtlandı
Hocam çok teşekkür ederim...

Çok
1 hafta 13 saat önce #17807 Yazan: pisagor3753
pisagor3753 tarafından Teknik hizmetlerde üst öğrenim maaşı konusunda yanıtlandı

osman1 Yazan:: Teknik lisansiyer olduğunuza dair belgeyi bir dilekçe ekinde kurumunuza vererek, YDevlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararın “4/e” maddesi ile 160 seri nolu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin “E/3” bölümünde yer alan hükümler çerçevesinde hakkınızda uygulama yapılmasını talep edebilirsiniz.

Hakkınızda uygulama yapılması durumunda, ek gösterge, yan ödeme ve özel hizmet tazminatınızda değişiklik olacaktır.

Merhaba, ben de Krvtmrt ile aynı durumdayım. Matematik mezunuyum ve ünvan değişikliği sonrası programcı kadrosuna atanmaya hak kazandım. Henüz atama işlemi olmadı. Kurum yetkililerine durumu ilettiğimde bu konu hakkında fikirleri olmadığını ve kendilerini bilgilendirmemi istediler. üniversite personeliyim, daha önce muhtemelen yine memurunyeri.com üzerinde YÖK tarafından yayınlanmış ve Programcı unvanı Matematik ve diğer bazı lisans programlarının üst öğrenim olarak kabul edildiğini içeren bir belge görmüştüm. Fakat ilgili belgeyi şimdi bulamıyorum.
Yukarıda bahsettiğiniz "Teknik Lisansiyer olduğuna dair belge" kısmını biraz daha açabilir misiniz? Bu belgeden kastınız nedir? Birde atıfta bulunulacak karar ve tebliğler konusunda da daha net bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çok
1 hafta 2 saat önce #17810 Yazan: nazli
nazli tarafından Teknik hizmetlerde üst öğrenim maaşı konusunda yanıtlandı
Konuya ilişkin ayıntılı bilgiler aşağıdaki adresteki haberde yer almaktadır.

https://memurunyeri.com/memur/ucret/9082-teknisyen-ve-teknikerler-hangi-muhendisligi-bitirirse-maaslari-artar.html

Öte yandan, Teknik Hizmetler Sınıfında görev almaya imkan veren lisan eğitimini tamamladığınıza (örnek Matematik bölümü mezuniyeti) dair belgeye sahip olmanız durumunda, programcı kadrosunda olmakla birlikte Matematikçi için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pisagor3753

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.