logo yeni

calisanlar2 copy

İkinci Üniversite ve Yetim Maaşı Hakkında

Çok
1 yıl 5 ay önce #17751 Yazan: veyselaknn
Merhaba değerli büyüklerim,

Anne ve babamın vefatı nedeniyle yetim maaşı alıyorum 23 yaşındayım 2 yıllık önlisans programından 18.07.2019 tarihinde mezun oldum yetim maaşım kesildi. Sonrasında ise 05.09.2019 tarihinde Aöf ikinci üniversite hakkından yararlanarak yeni bir önlisans programını açık öğretime kayıt oldum, öğrenci belgemi aldım E-Devlet üzerinden SGK Yetim aylığı bağlama başvurusu yaptım, sonrasında sgk kamu emeklileri daire başkanlığına öğrenci belgemi ve açıklamayı mail olarak attım bunun neticesinde yetim aylığımı bağlanır mı ? Çok araştırma yaptım kimisi bağlanır diyor kimisi ise 2. Üniversite olduğu için bağlanmaz diyor bir ilde sgk'da çalışan tanıdığıma sorduğumda ise önlisans programını tekrar okuduğun için bağlanmaz dedi. Bu süreçte neler yapmam gerekiyor ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 5 ay önce #17754 Yazan: veyselaknn
veyselaknn tarafından İkinci Üniversite ve Yetim Maaşı Hakkında konusunda yanıtlandı
Benim durumumda arkadaşlar faydalansın diye 10.09.2019 tarihinde SGK tarafından gelen cevap şudur bana ; " 18/07/2019 TARİHİNDE XXX ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLDUĞUNUZ VE 05/09/2019 TARİHİNDE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ/AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİNE KAYDOLDUĞUNUZ ANLAŞILMAKTA OLUP 2 Cİ BİR ÜNİVERSİTEYE YETİM AYLIĞI ÖDENMEMEKTEDİR. SAYGILARIMIZLA." bunun sonucundan ise bende "KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU" Ombudsmanlık adı altında şikayette bulundum SGK hakkında benim durumumda olan kişilerde aynısını yapması tavsiyemdir, hakkımı ararken maddi ve manevi olarak çok yorulacağım ama durum böyle.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.