logo yeni

calisanlar2 copy

Emeklilikte kurum farkı var mı ?

Çok
2 hafta 3 gün önce #17684 Yazan: yasinaka
Emeklilikte kurum farkı var mı ?, yasinaka tarafından oluşturuldu
Merhaba ;

Ben Sağlık bakanlığı kadrosunda 2013' ten beri engelli kadrosundan VHKİ olarak çalışmaktayım. Bilindiği gibi hastane memur personelleri maaşlarını 2 parça olarak alır . 1. Parça maaş olarak geçer 2. döner olarak geçer diğer bakanlıklara bağlı personeller veya belediyelere bağlı personeller tek parça alıyor diye biliyorum . Benim sorum ;

2013 tarihinden öncede 1997 girişli ssk günlerim olduğundan birleştirme yapmış durumda olarak emeklilik için gün ve senem doldu .

Şimdi emeklilik için dilekçe verirsem her hangi bir bakanlıktan emekli olan arkadaşla aynı maaşı alırım yoksa farklı rakam olarak ????

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 2 gün önce #17687 Yazan: nazli
nazli tarafından Emeklilikte kurum farkı var mı ? konusunda yanıtlandı
Memuriyete 14 Ekim 2008 tarihinden sonra girenlerin emekli aylık hesabı yapılırken ödemiş oldukları primlerin miktarı esas alındığından, başka bir kurumda ya da aynı kurumda çalışan emsallerinizle aynı maaş miktarını almamanız da mümkün olabilir. Öte yandan, döner sermaye ödemesinin, başka kurumlardaki personel ile kıyaslandığında, emekli maaşına olumlu veya olumsuz bir etkisi ise bulunmamaktadır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.130 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.