logo yeni

calisanlar2 copy

Yan ödeme Hatası (Üst Öğrenim İntibakı)

Çok
1 yıl 5 ay önce - 1 yıl 5 ay önce #17673 Yazan: hahasans
Bir kamu kurumunda teknikerken üst öğrenim intibakı yaptım. Fakat yan ödememin yanlış yapıldığını düşünmekteyim.
2006/10344 nolu Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4. Maddesinin e bendinde "kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir." hükmü bulunmaktadır.
İlgili kararın I sayılı cetvelinin B bölümünün 2. Maddesindeki 5 yıla kadar (İş Güçlüğü:800, Tam Güçlük:975) ve 5 yıl ve daha fazla(İş Güçlüğü:800, Tam Güçlük:1400) olması gerektiğini düşünüyorum fakat bordromda Yan Ödeme kalemi 84,9 olarak görülmektedir. Bu 84,9 neye göre hesaplanmış olabilir doğrusu nasıl olmalıdır. teknik hizmetlerde geçirdiğim 5 yıl öncesi ve sonrası süreçler için düzeltme talep etmek için nasıl bir yol ile talep etmeliyim.
Son Düzenleme: 1 yıl 5 ay önce Düzenleyen:hahasans

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 5 ay önce #17674 Yazan: osman1
osman1 tarafından Yan ödeme Hatası (Üst Öğrenim İntibakı) konusunda yanıtlandı
Kurumunuza yazılı başvuruda bulunarak, yan ödeme kararnamesinin ilgili hükümlerini de belirterek, hakkınızdaki yan ödeme puanlarının hatalı olduğunu ve düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

5 yıl hizmet süresi konusunu ise, aşağıda adresini verdiğim sayfadaki bilgilerden de hareketle, kurumunuza yapacağınız başvuruda ileri sürebilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.