logo yeni

calisanlar2 copy

8 yıla 1 kademe

Çok
3 ay 1 hafta önce #17634 Yazan: hk_61
8 yıla 1 kademe, hk_61 tarafından oluşturuldu
merhaba herkese çalışmalarında başarılar dilerim;2002-2012 yılları arasında uzman jandarma olarak (uzman erbaş statüsünde değil muvazzaf olarak çalışan) jandarma teşkilatında görev yaptım bu süre zarfında son altı yıllık sicil ortalamam doksan ve üzeridir 2012 yılında açıktan bir belediyede memur kadrosunda işe başladım ve halen burada çalışmaktayım çalıştığım 7 yıl içerisinde de disiplin cezası almadım sorum şu ben bu sekiz yıla bir kademe hususundan faydalanabilir miyim önceki meslek hayatım bunda geçerli olur mu vereceğiniz cevap için şimdiden tşk ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 hafta önce #17636 Yazan: semazen
semazen tarafından 8 yıla 1 kademe konusunda yanıtlandı
Devlet memuru statüsünde geçmeyen sürelerin 8 yıla bir kademe hesabında dikkate alınmayacağını düşünüyorum. Ancak bu konuda bir dpb görüşüne rastlamadım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 hafta önce #17637 Yazan: hk_61
hk_61 tarafından 8 yıla 1 kademe konusunda yanıtlandı
657 sayılı kanunun 36 ncı maddesinin sınıflar bölümünde jandarma hizmetleri sınıfı içinde uzaman jandarma geçmekte bu benim devlet memuru statüsünde olduğumu göstermez mi ?
Madde 36 – (Değişik: 30/5/1974 - KHK-12; Değiştirilerek kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.)
Bu Kanuna tabi kurumlarda çalıştırılan memurların sınıfları aşağıda gösterilmiştir.
VIII - JANDARMA HİZMETLERİ SINIFI (Ek : 25/7/2016 – KHK-668/22 md.)(3)(4)
Bu sınıf Jandarma Genel Komutanlığı kadrolarında bulunan subay, astsubay ve uzman
jandarmaları kapsar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 hafta önce #17638 Yazan: hk_61
hk_61 tarafından 8 yıla 1 kademe konusunda yanıtlandı
yok mu bu soruya cevap verecek bir delikanlı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 hafta önce #17639 Yazan: muna
muna tarafından 8 yıla 1 kademe konusunda yanıtlandı
Jandarma personelinin de 657 sayılı Kanuna tabi olması nedeniyle, 25 Şubat 2011 tarihinden itibaren, görevde olduğunuz 8 yıl içerisinde disiplin cezası almamış olmanız halinde, 1 kademe ilerlemesinden faydalanabileceğinizi düşünüyorum.
Ancak 668 sayılı KHK ile Devlet Memurları Kanunu kapsamına alınan Jandarma personeli için, KHK'nın yürürlük tarihinden önceki dönemlerde jandarma personeli olarak geçirilen sürelerin 8 yıl hesabında dikkate alınmayacağı yönünde görüşler de ileri sürülebilmektedir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.210 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.