logo yeni

calisanlar2 copy

Meb gys il içi atam tayin engelli

Çok
4 ay 2 hafta önce #17588 Yazan: ali01
Meb gys il içi atam tayin engelli, ali01 tarafından oluşturuldu
meb de görevde yükselme sınavı 2019 yapıldı ve kazandım il dışına atananlar bulunduğu il de kalabilir diye bakanlıktan yazı geldi benim ise bulunduğum il in ilçesi ama bir komşu ilden daha uzak mesafede ve eş durumundan başladıktan sonra hemen dilekçe ile başvuru yapsam eski çalıştığım yerime yada engellilik durumunundan bir kez kullanmıştık ama devlet personel başkanlığının görüşü olan bir yazıda danıştay kararı ile ikinci kez kullana bilir denmekte diyenler var bunla ilgili net bilgisi olanlar yardımcı olabilirmisiniz nasıl bir yol izlemem gerekli teşekürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 2 hafta önce #17593 Yazan: osman1
osman1 tarafından Meb gys il içi atam tayin engelli konusunda yanıtlandı
Sorunuza verilecek cevaptan çok, başvurunuzu yapıp MEB tarafından verilecek cevaba göre hareket etmeniz daha uygun olur herhalde diye düşünüyorum.

Çok
4 ay 3 gün önce #17597 Yazan: ali01
ali01 tarafından Meb gys il içi atam tayin engelli konusunda yanıtlandı
osman bey tam anlayamadım kanuna, yönetmeliğe yada resmiyet neyse ona göre uyğulama yapılmıyormu ki

Çok
4 ay 3 gün önce #17599 Yazan: metinc
metinc tarafından Meb gys il içi atam tayin engelli konusunda yanıtlandı

ali01 Yazan:: osman bey tam anlayamadım kanuna, yönetmeliğe yada resmiyet neyse ona göre uyğulama yapılmıyormu ki

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik Ek Madde 3 engellilik durumuna bağlı yer değişikliği şöyle düzenlenmiştir:

"İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile
ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan
kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.
Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları
ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz."

Çok
3 ay 3 hafta önce #17607 Yazan: ali01
ali01 tarafından Meb gys il içi atam tayin engelli konusunda yanıtlandı
danıştay kararı bozmuş ve teçsen adında sendika da Devlet personel başkanlığından görüş almış yazılı resmi evrak mevcut Bir defadan fazla kullanabilir diye resmi yazı var

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.198 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.