logo yeni

666 s. KHK iptali

Çok
5 yıl 2 ay önce #2491 Yazan: papatya
papatya tarafından 666 s. KHK iptali konusunda yanıtlandı

m.uzman Yazan:: Bu KHK da olmayı hak eden diğer bir çok kamu kurum/kuruluşu varken iş sözleşmesi ile çalışan, haftada 45 saat çalışan devlet memurlarının sahip olduğu servis ve yemek gibi yada diğer sosyal yardımlardan mahrum olan kurumların bu kKHK da yer almasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sayın M.UZMAN,

Anayasa Mahkemesinin 666 sayılı KHK'ya ilişkin iptal kararlarının geriye yürümeyeceğini ve yeni düzenlemeler yapılmış olması nedeniyle hukuki bir boşluğun söz konusu olmadığını söylerken, söz konusu KHK ile getirilen düzenlemelerin doğru veya isabetli olup olmadığı konusunda bir değerlendirmede bulunmadım.

Eşit işe eşit ücret sağlama amacıyla çıkarıldığı belirtilen bu düzenlemenin, bazı personel için geçerli olan eşitlikleri bozduğu da çok açık görülebilmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #2495 Yazan: mahsuni
mahsuni tarafından 666 s. KHK iptali konusunda yanıtlandı
666 herşeye karşı eskisinden iyi bir sistem getirmiştir. fazla yoruma gerek yok

Çok
5 yıl 2 ay önce #2498 Yazan: osman1
osman1 tarafından 666 s. KHK iptali konusunda yanıtlandı
666 tüm tüm kurumların merkez uzmanlarının maaşını eşitledi. Eskiden 5-6 kurumda vardı sadece kariyer uzman ve daha bir kıymet verilirdi. Şimdi her kurumda yüzlerce uzman.

Çok
5 yıl 2 ay önce #2511 Yazan: m.uzman
m.uzman tarafından 666 s. KHK iptali konusunda yanıtlandı
Sayın Papatya hanım,

Konulara hakim olduğunuz kanaatiyle yorumlarınızı merak ettim. Herhangi bir eleştiri amacı taşımıyor sorum.

Evet 666 KHK nın iyi yönde bir çok düzenleme getirdiğini ben de kabul ediyorum. Ancak KHK da olması gereken ya da olabilecek bir çok kurum daha varken , onların yer almamasına karşın, iş kanuna tabi personel çalıştıran, geleceklerinin ne olacağı belli olmayan, 657 garantisindeki gibi servis, yemek vb olanaklara sahip olamayan kurumdaki personelleri de bu kefeye koymak açıkçası elmayla armudu toplayıp bir sonuç alındığını zannetmekten başka bir şey değil maalesef.

Sizce bu konuda ne yapılabilir, kanundan bu kurumların kapsam dışına çıkarılmasını talepten başka?
Saygılar

Çok
5 yıl 1 ay önce #2512 Yazan: papatya
papatya tarafından 666 s. KHK iptali konusunda yanıtlandı

m.uzman Yazan:: Sayın Papatya hanım,

Konulara hakim olduğunuz kanaatiyle yorumlarınızı merak ettim. Herhangi bir eleştiri amacı taşımıyor sorum.

Evet 666 KHK nın iyi yönde bir çok düzenleme getirdiğini ben de kabul ediyorum. Ancak KHK da olması gereken ya da olabilecek bir çok kurum daha varken , onların yer almamasına karşın, iş kanuna tabi personel çalıştıran, geleceklerinin ne olacağı belli olmayan, 657 garantisindeki gibi servis, yemek vb olanaklara sahip olamayan kurumdaki personelleri de bu kefeye koymak açıkçası elmayla armudu toplayıp bir sonuç alındığını zannetmekten başka bir şey değil maalesef.

Sizce bu konuda ne yapılabilir, kanundan bu kurumların kapsam dışına çıkarılmasını talepten başka?
Saygılar

Sayın M.UZMAN,

666 sayılı KHK bazı eşitlikler getirirken bazı eşitlikleri de ortadan kaldırmıştır denilebilir. Eşitlikleri aleyhlerine olmak üzere bozulanların, bir sebeple açacakları idari davalarda, eşitliklerin aleyhlerine bozulmasının anayasaya aykırı olduğu iddiasını da ileri sürebilirler. Bu iddianın ilgili mahkeme tarafından da yerinde görülmesi durumunda konu Anayasa Mahkemesine iletilebilir.

666 konusunda Sayın OSMAN1'in değerlendirme penceresinden baktığımızda, mesleki açıdan bir olumsuzluğun oluştuğu söylenebilir diye düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
5 yıl 1 ay önce #2526 Yazan: antib
antib tarafından 666 s. KHK iptali konusunda yanıtlandı
Güzel bir yazı:

http://www.kamudanhaberler.com/haber/ucretler/akreditasyon-bor-kosgeb-tse-kalkinma-ajansi-mesleki-yeterlilik-666-sonrasi-ucretler-ne-olacak/7094.html

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.725 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.