logo yeni

calisanlar2 copy

Vekalet

Çok
2 ay 1 hafta önce #17538 Yazan: kadir02
Vekalet, kadir02 tarafından oluşturuldu
İyi akşamlar Belediye başkan yardımcısı başka bir müdürlüğü de vekalet edebilir mi ?ikisini bir yürüte bilir mi ? kanunen bir sakıncası var mı. edebiliyorsa hangi kanuna göre edebilir yardımcı olursanız sevinirim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 1 hafta önce #17540 Yazan: nazli
nazli tarafından Vekalet konusunda yanıtlandı
Belediye başkan yardımcısı kadrosunda görev yapan ve Devlet memuru olan belediye başkan yardımcısı, vekaleten atanacağı müdürlük kadrosuna asaleten atanmak için gerekli diğer şartları (sınav şartı hariç) taşıyor olması durumunda vekaleten atanabilir.
Bu atamadan dolayı vekalet ücreti alabilmesi için, atamanın usulüne uygun şekilde yapılmış olması gerekmektedir.
657 sayılı Kanunun 86. maddesi kapsamında vekaleten atama mümkündür.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.465 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.