logo yeni

calisanlar2 copy

Fen ve teknik bilimler lisansiyeri

Çok
1 yıl 8 ay önce #17534 Yazan: mustafa yıldırım
Merhaba. Arama ve kurtarma teknisyeni olarak teknik hizmetler sınıfında görev yapıyorum. Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. YÖK'e yaptığım başvuru neticesinde: bitirdiğim bölümün teknisyen kadrosu için üst öğrenim olarak sayılmadığı ancak teknik hizmetlerde görev almak şartıyla fen ve teknik bilimler lisansiyeri sayılabileceği cevabı verildi. Bu durumda ek bir dereceden yararlanalirmiyim. Maaş konusunda talep edeceğim özel hizmet tazminatı ek ödeme yan ödem vb nelerdir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 8 ay önce #17535 Yazan: osman1
osman1 tarafından Fen ve teknik bilimler lisansiyeri konusunda yanıtlandı
Devlet Memurları Kanununun36/A/4 maddesinde; “Teknik hizmetler sınıfında görev almak şartiyle … benzeri fen bilimleri ve teknik bilimler lisansiyerleri, … olanlar öğrenimlerine göre tespit edilen giriş derece ve kademelerine bir derece” ilave edilmek suretiyle memuriyete alınırlar demektedir.
Öte yandan, Maliye Bakanlığı (BÜMKO tarafından Sağlık Bakanlığına verilen 17.03.2014 tarih ve 2334 sayılı görüş) tarafından verilen bir görüşte; “… teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına dahil kadrolarda bulunan personelin söz konusu hizmet sınıflarına atanabilecek herhangi bir mesleki üst öğrenimi bitirmeleri halinde, kariyerleri için öngörülen zam ve tazminatın ödenmesinde, bitirilen üst öğrenimin “kadro göreviyle ilgili olması”, “kurumun görev alanıyla ilgili olması” veya "mevcut mesleki öğrenimin program ve bölüm bazında devamı mahiyetinde bir üst öğrenim olması" gibi şartların aranmasına gerek bulunmadığı, sadece bulunulan hizmet sınıfına atlanılabilecek mesleki bir üst öğrenimin bitirilmiş olmasının yeterli görülmesi gerektiği…” ifadesine yer verildiği görülmektedir.
Buna göre, teknik lisansiyer kabul edilmeniz durumunda, ilave 1 dereceden yararlanmanız ve zam ve tazminatlarınızın da yükselmesi gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mustafa yıldırım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 8 ay önce #17536 Yazan: mustafa yıldırım
mustafa yıldırım tarafından Fen ve teknik bilimler lisansiyeri konusunda yanıtlandı
Görüşünüz için teşekkür ederim. Peki bu durumda talep etmem gereken zam ve tazminat oranları neler omalıdır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 8 ay önce #17537 Yazan: osman1
osman1 tarafından Fen ve teknik bilimler lisansiyeri konusunda yanıtlandı
Teknik hizmetlerdeki hizmet süreniz 5 yıldan çok ise yan ödeme puanınız 1050'den 2100'e, hizmet sürenniz daha az ise 950'den 1675'e yükselir.

Teknik hizmetlerdeki hizmet süreniz 5 yıldan çok ise özel hizmet tazminatı oranınız 64'ten 100'e, hizmetiniz daha az ise 61'den 93'e yükselir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mustafa yıldırım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.166 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.