logo yeni

calisanlar2 copy

Ek 67 maddesi

Çok
6 ay 2 hafta önce #17510 Yazan: dilaveratik
Ek 67 maddesi, dilaveratik tarafından oluşturuldu
Merhaba;

5510 sayılı kanuna tabi yeni memur için 5434 sayılı kanunun ek 67 maddesine göre üst görevdeki ek gösterge uygulanır mı?. 01.10.2008 tarihinden sonra memur olmuş personel, sonrasında daha düşük bir göreve atandığında 5434 sayılı kanunun ek 67. maddesine göre aradaki gösterge farkını ödeyip, yüksek ek göstergeden yararlanabilir mi?

İyi çalışmalar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 2 hafta önce #17511 Yazan: dilaveratik
dilaveratik tarafından Ek 67 maddesi konusunda yanıtlandı
657 DMK Madde 76 – (Değişik: 30/5/1974 – KHK-12; Aynen kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.)
Kurumlar, görev ve unvan eşitliği gözetmeden kazanılmış hak aylık dereceleriyle memurları bulundukları kadro derecelerine eşit veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde daha üst, kurum içinde aynı veya başka yerlerdeki diğer kadrolara naklen atayabilirler.
Memurlar istekleri ile, kurumlarında kazanılmış hak derecelerinin en çok üç derece altında aynı veya başka yerlerdeki kadrolara atanabilirler. Aşağı dereceye atananların 68 inci maddede yazılı süre kaydı aranmaksızın eski derecelerine tekrar atanmaları mümkündür.
Kazanılmış hak derecelerinden aşağı derecelere atananların aylık derece ve kademeleri genel hükümlere göre tespit edilmekle bereber,atandıkları bu derecelerde geçirdikleri süreler (kesenek ve karşılık farklarının kendileri tarafından her ay T.C. Emekli Sandığına göderilmesini kabul etmeleri şartiyle) emeklilik yönünden eski derecelerinde değerlendirilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 2 hafta önce #17512 Yazan: nazli
nazli tarafından Ek 67 maddesi konusunda yanıtlandı
5434 sayılı TC Emekli Sandığı Kanunu hükümlerinin, 15/10/2008 tarihinden önce emekli sandığına tabi bir görevde bulunmamış olanlar hakkında uygulanmaz.
Öte yandan, 657 sayılı DMK'nın 76 ncı maddesi, yüksek ek göstergeli bir görevden düşük ek göstergeli görevlere atananlara ilişkin olmayıp, kazanılmış hak aylık derecesinin altındaki derecelere atanan memurlara ilişkin bir düzenlemedir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 hafta önce #17790 Yazan: dilaveratik
dilaveratik tarafından Ek 67 maddesi konusunda yanıtlandı
Ek 67 uygulaması için personel dilekçesi gereklimi. Kurum bunu direk uygulayabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 hafta önce #17792 Yazan: nazli
nazli tarafından Ek 67 maddesi konusunda yanıtlandı
Ek 67 nci maddede "Daha önce atanmış ya da seçilmiş oldukları kadro, görev veya aylık almış oldukları dereceler için belirlenmiş olan ek göstergelerden daha düşük ek gösterge ödenmesi gereken veya ek göstergesi olmayan bir kadro, görev veya dereceye atanan ya da seçilenler; daha önceden yararlanmış oldukları ek gösterge rakamı ile halen bulundukları kadro, görev veya dereceye ilişkin ek gösterge rakamı arasındaki farktan kaynaklanan kesenek ve karşılık tutarının tamamının aylıklarından kesilmesi suretiyle emeklilik açısından yüksek olan ek göstergeden yararlanmaya devam ederler. .." denilmiş olup, burada personelin başvurusu şartının aranmadığı görülmektedir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dilaveratik

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.194 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.