logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı (mühendis) üst öğrenim özel hizmet tazminatı

Çok
7 ay 2 hafta önce #17415 Yazan: doğru
Merhaba,

GİH sınıfına ait Bilgisayar İşletmeni kadrosundan programcı özel şartlarını sağladığım için unvan değişikliği ile TH sınıfındaki programcı kadrosuna geçtim. Teknik bir okulda okumadım. Ancak daha sonra Mühendislik fakültesinden Mühendis olarak mezun olarak diplomamı kurumuma ibraz ettim. İlgili mutemete memurunyeri-özel hizmet tazminatı linkinizde de belirtildiği ilgili mevzuatı aktardım ancak hala sorun çıkıyor. İlk başta yan ödeme kararnamesine göre mühendise ait özel hizmet tazminatını Programcı kadrosuna göre alamayacağımı söyledi şimdi de programcı kadrosuna geçerken teknik bir okuldan mezun olmadığım için üst öğrenime ait zam ve tazminatlardan yararlanamayacağımı söyledi. Bu konuda bilgi sahibi bir mutemet nasıl bir yol izleyeceğime dair bilgi verebilirse çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 2 hafta önce #17416 Yazan: nilüfer
Programcı ve Çözümleyici Zam ve Tazminatlarına ilişkin olarak Maliye Bakanlığı tarafından tarafından yapılan açıklama yazısı aşağıdaki adreste yer almaktadır.

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/diger-kurum-gorusleri/12522-maliye-gorus.html

Yazıda "b) Teknik Hizmetler Sınıfına atanılabilecek mesleki teknik yükseköğrenim görmüş olup programcı ve çözümleyici unvanlı kadrolarda bulunanların, Kararın 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi gereğince, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak 2006/10344 sayılı Karara ekli Cetvellerin Teknik Hizmetler bölümlerinin ilgili sıralarında öngörülen puan ve oranlar üzerinden zam ve tazminatlardan yararlandırılması," hükmü de yer almıştır.

Bu hüküm ve yazının diğer hükümlerine bakıldığında, daha önce bitirilen okul teknik olmasa bile, Teknik Hizmetler Sınıfında yer alıyor olmak ve bitirilen üst öğrenimin bulunulan sınıfa atanmaya imkan veren bir türde olması şartıyla, teknik (mesleki) üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanılabilmektedir.

Konunun çok açık olduğunu düşünüyorum. Kurumunuz ödeme yaparken yine de tereddüt ediyorsa, konuyu Hazine ve Maliye Bakanlığına sorabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: doğru

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.160 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.