logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı ve Yüksek Lisans

Çok
8 ay 3 gün önce - 8 ay 3 gün önce #17357 Yazan: emyigit
Programcı ve Yüksek Lisans, emyigit tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle danışmak istediğim konuya ait verileri paylaşayım.
Ben teknik önlisans programı bitirdim. Programcı kadrosunda çalışmaktayım.
Bunun üzerine İşletme Lisans ve ardından Mühendislik Fakültesinde Tezsiz Yüksek Lisans bölümü bitirdim.
Daha önce GIH sınıfıydım ve Lisans diploması ile 9-1 den başlamıştım. (Lise fakat kafa karıştırmaması için bu veriyi yazdım)
TH Programcı kadrosuna geçince 1 derece için intibak talebinde bulundum ve 1 derece verildi. 9-1 den 8-1 e düştüm.
Yüksek Lisans için intibak talebinde bulundum bir kademe de oradan geldi 8-2 oldum.
Bu intibak başvurusunda aslında sadece 1 kademe kara geçecekken daha fazla kademe verildiğini düşünüyorum.
Bir belediyede çalışıyorum ve başkanlık olur'larıyla tüm intibak atama olur'larım alındı.
Benim hesabıma göre 2 kademe fazla verilmiş gibi duruyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Sormak istediğim asıl önemli nokta ise, şu an 5-3 e kadar geldim. Bu hesaba göre benim hesabım doğruysa ek göstergeden kaynaklı 24 ay boyunca fazla para alacağım. Başka 3 aşağı 3 yukarı istediği kadroda istihdam edebilir fakat maaşa tabi kadrolarda bu böyle mi emin değilim. Bu farktan kaynaklı bir zimmet söz konusu olabilir mi? (Bu konuda başvurdum hesap doğru dendi)
Şimdiden teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 8 ay 3 gün önce Düzenleyen:emyigit

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 3 gün önce #17359 Yazan: osman1
osman1 tarafından Programcı ve Yüksek Lisans konusunda yanıtlandı
Teknik önlisans mezunu programcının başlangıç seviyesi 9/2 dir. Daha sonra (teknik veya sağlık olmayan) lisans mezunu olmak başlangıç seviyesini yükseltmez.
Öte yandan yüksek lisans nedeniyle 1 kademe verilir.
Özetle, (hizmetleri saymadığımızda) teknik önlisans mezunu, işletme lisans mezunu ve mühendislik yüksek lisans mezunu bir programcının memuriyete başlangıç seviyesi 9/3 olacaktır.
GİH'te lisans mezunu olarak 9/1 de başladıktan sonra TH olmanız nedeniyle ilave 1 derece almanız söz konusu olmaz. sadece 10/2 olan ön lisans mezuniyeti başlangıç seviyesine 1 derece ilave edilir ve 9/2 olur.

Memuriyete başlama eğitiminiz ve hizmetleriniz bilinmediğinden, mevcut seviyeniz konusunda değerlendirme yapma imkanı olmamıştır.

derece/kademeniz belirttiğiniz şekilde verilmiş ise hatalı işlemler yapılmıştır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.141 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.