logo yeni

hizmet birleştirme

Çok
2 ay 1 hafta önce #17338 Yazan: garto
hizmet birleştirme, garto tarafından oluşturuldu
01.03.1988 tarihinde tarım bağkura kayıt yaptırdım.30.12.1993 tarihinde hizmetli kadrosu ile devlet kurumunda göreve başladım. Devlet kurumunda göreve başladıktan hemen sonra 5 yıl 9 ay 13 gün bağkur hizmetimi emekli sandığına aktardım. maaş bordroma baktığım zaman iki tane derecem var yani maaş derece (5-6) emekli keseneği (4-9) olarak gösteriyor. 25 yıl da emekli sandığı hizmetim var. toplamda 31 yıl fiili hizmet yılım oluyor. Emekliliğim doldu. Şunu öğrenmek istiyorum, emekli olduğumda emekli ikramiyesini 25 yıldan mı yoksa 31 yıl üzerinden mi alacağım ve emekli maaşım kaç yıl üzerinden bağlanacak ?. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 1 hafta önce #17341 Yazan: kuzey
kuzey tarafından hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
İkramiyenizin 25 yıldan, maaşınız ise 31 yıldan hesaplanması gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garto

Çok
2 ay 3 gün önce #17354 Yazan: garto
garto tarafından hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Verilen cevap için teşekkür ederim. Yukarıda yazdığım gibi benim iki derecem var maaş derecesi ayrı Emekli keseneği derecesi ayrı yani emekli keseneğini derecesine göre maaşımdan daha fazla kesiliyor. O zaman bu boşuna kesilmiş oluyor.

Çok
2 ay 3 gün önce #17356 Yazan: kuzey
kuzey tarafından hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
primlerin yüksek kesilmesi emekli ikramiyenizin de yüksek olmasına neden olur. sadece ikramiye yılınız emekli maaş yılınıza göre düşük olacaktır.
Öte yandan, 25 yıl üzerinden ikramiye ve maaş alan bir emsalinizle kıyaslandığında, sizin ikramiyeniz daha yüksek olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garto

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.613 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.