logo yeni

calisanlar2 copy

Derece Kademe Hesabı

Çok
8 ay 2 hafta önce #17315 Yazan: ramkur42
Derece Kademe Hesabı, ramkur42 tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar,

Bir il belediyesinde görev yapmaktayım. Derece/Kademe hesabımda yanlışlık yapıldığı düşünüyorum.
- 02.01.2012 tarihinde G.İ.H. sınıfında Ön Lisans mezunu Bilgisayar İşletmeni olarak 10/2 göreve başladım.
- 09.06.2014 tarihinde Lisans tamamlama ile intibak yaptırdım.
- Aynı yıl, Lisede hazırlık sınıfı okuduğum için hazırlık sınıfını saydırdım.
- Ocak 2016'da devlet tarafından verilen 1 dereceyi aldım.
- 14.11.2017 tarihinde Ünvan Değişikliği sınavını kazanarak Tekniker olarak T.H. sınıfına geçtim.
Şu an ki Derece/Kademem ne olması gerekiyor? Ayrıntılı belirtebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 2 hafta önce #17317 Yazan: osman1
osman1 tarafından Derece Kademe Hesabı konusunda yanıtlandı
**2/1/2012'de 10/2'den göreve başlamışsınız.
**2014 yılında lisan tamamladığınızda, emsal uygulaması nedeniyle derece ve kademenizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
**Lise hazırlık sınıfından dolayı ilave 1 kademe alırsınız.
**Tüm memurlara verilen 1 dereceden yararlanmışsınız.
**Tekniker kadrosuna atanmanızdan dolayı ilave 1 derece alırsınız.
**2/1/2012 ile 2/1/2019 tarihleri arasındaki 7 yıl hizmetiniz nedeniyle toplam 2 derece ve 1 kademe alırsınız.
**Memuriyete girdikten sonraki toplam derece/kademe ilerlemeniz 4 derece ve 2 kademe olur.
Memuriyete başlangıç seviyenize bu derece ve kademeler eklendiğinde, bugünkü seviyeniz 5/1 olur.

Çok
8 ay 1 hafta önce #17326 Yazan: ramkur42
ramkur42 tarafından Derece Kademe Hesabı konusunda yanıtlandı
İlginiz için teşekkür ederim Osman bey.
Fakat önlisans mezuniyet tarihi 06/2007, bunun emsali 06/2009 lisans olması gerekmezmi. Bu durumda da emsal uygulaması hesabına takılmadan 2 kademe daha verilir, sizin fikriniz nedir?
(Bu arada önlisans mezuniyeti ile memuriyete başlama arasında 1 yıl 10 ay sıgorta bulunmaktadır.)

Çok
8 ay 1 hafta önce #17328 Yazan: osman1
osman1 tarafından Derece Kademe Hesabı konusunda yanıtlandı
önlisans mezunu 10/2'den göreve başlamakta lisans mezunu ise 9/1'den göreve başlamaktadır. aralarında 2 kademe farkı vardır. lisans mezuniyetini çalışırken tamamladığınızdan zaten aradaki fark kadar kademeyi çalışırken almış durumda olursunuz.
Ayrıca, emsal uygulamasında emsali geçmemek gerekmekle birlikte, mutlaka emsalin ulaşacağı seviyeye ulaşılması gerekmemektedir.
Özel sektör sigortalı hizmetlerinizin teknik alanda olması durumunda, 1 yıl 10 aylık sürenin 2/3'si olan kısım (yaklaşık 13,5 ay) için de kademe ilerlemesi yaparsınız. bu da size ilave 1 kademe daha kazandırmış olur.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.225 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.