logo yeni

calisanlar2 copy

Kadro ve Derece

Çok
8 ay 4 hafta önce #17277 Yazan: Mürsel Kırtaş
Kadro ve Derece, Mürsel Kırtaş tarafından oluşturuldu
Selam Arkadaşlar,İnsan Kaynaklarına yeni bakmaya başladım.bir konuda bilgi almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Lise mezunu 3.derecede şef kadrosundaki arkadaş,2012 yılında 6111 sayılı kanun gereğince kazanılmış hak aylığında bir derece alarak 2 dereceye yükseltilmiş ve şu an 2 derecenin 6 kademesinden maaş almaktadır.
Benim sorum şu : 3 derecedeki norm kadroda çalışan bir memur 6111 sayılı kanun gereğince şartları taşıdığında kazanılmış hak aylığında bir derece yükseltiliyor. Bu arkadaşın Emekli keseneğine esas aylık 3 dereceden mi ? Yoksa Emekli keseneğine esas aylık ta 2 derece den mi kesilecek

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 4 hafta önce #17281 Yazan: nazli
nazli tarafından Kadro ve Derece konusunda yanıtlandı
5434 sayılı Kanun hükümlerine göre, personelin yasal düzenlemeler gereği kazanılmış hak olarak aldığı kademe ve/veya dereceler yükseldiği sürece, emeklilik keseneğine esas kademe ve/veya derecesi yükselmektedir.
Bu nedenle, kazanılmış hak aylık seviyesi 2.dereceye yükselen lise mezunu memurun emekli keseneğine esas seviyesi de bu dereceye kadar yükselebilecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.157 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.