logo yeni

calisanlar2 copy

Uzman Yardımcılığından uzmanlığa atanma

Çok
2 yıl 1 ay önce #17208 Yazan: oguz_1983
merhaba;
18.12.2018 tarihi itibariyle bakan oluru ile aynı genel müdürlük bünyesinde başka bir daireye uzman yardımcılığından uzman olarak atandım. Merak ettiğim husus ise; maaş farkının yeni daireye başladığım tarihten sonra mı yoksa bakan oluru sonrasında mı alacağım. Bununla ilgili DPB görüşleri var mıdır?
teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #17212 Yazan: osman1
osman1 tarafından Uzman Yardımcılığından uzmanlığa atanma konusunda yanıtlandı
Uzman olarak göreve başlamanız yeni görev yerinde olacağından, yeni görev yerine başlama tarihinden itibaren maaş farklarını almanız gerekeceğini düşünüyorum.
Aynı birime uman olarak atanmış olmanız durumunda ise, atama onayını tebellüğ etmek suretiyle göreve başladığınız tarihten itibaren almanız söz konusu olabilirdi.
Öte yandan, bakan onay tarihinin maaş ödemesi ile doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır. Önemli olan kişinin yeni unvanda göreve başlamasıdır.
Örneğin bakan oluru alındığı tarihte 21 günlük askerlik hizmeti için ücretsiz izin almış olan kişi, bakan onayı bulunmakla birlikte askerlik sonrası uzman olarak göreve başladığı tarihten itibaren yeni unvanın maaşına hak kazanacaktır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.122 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.