logo yeni

Ünvan değişikliği hk.

Çok
3 hafta 4 gün önce - 3 hafta 4 gün önce #17102 Yazan: mgurkan
Ünvan değişikliği hk., mgurkan tarafından oluşturuldu
Merhabalar. Ben 926 sayılı Personel Kanununa tâbi olarak Jandarma Astsubay Çavuşluktan istifa ederek 92. maddeye istinaden önce bir belediyeye memur olarak atandım. Daha sonra bir üniversiteye nakil olarak Bilgisayar İşletmeni kadrosuna geçtim. 3 yıldır çalışıyorum ve kurumumun Ünvan Değişikliği Sınavını açmasını bekliyorum. Astsubaylıktan önce Bilgisayar Programcılığı önlisans bölümünden mezun oldum. (Memuriyete geçtikten sonra ise lisans tamamlayıp, tezsiz yüksek lisans bitirdim.)

1- 92. madde de bahsi geçen "gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile",

2- “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik”in ek 1’inci maddesinde, “Diğer personel kanunlarına tabi olanların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlere atanmalarında ihraz ettikleri unvanlar, aynı unvanın olmaması halinde öğrenim durumu ve ihraz ettiği unvanla birlikte atanacağı unvan ve Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşü dikkate alınır. ”

ve ekteki belirtmiş olduğum hüküm ve görüşlerce, sınava tabi tutulmadan Programcı ünvanına atanabilir miyim? Teşekkürler.

Not: Ek'te iki görüş subaya ait fakat diğer personel kanunlarına tabi dediği için bende 926 sayılı personel kanununa tabi idim. Yalnız benim geçmek istediğim ünvan teknik hizmetler sınıfı.

Bu iletiye ekli görseller var.
Görebilmek için oturum ya da hesap açın.

Son Düzenleme: 3 hafta 4 gün önce Düzenleyen:mgurkan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 4 gün önce #17103 Yazan: metinc
metinc tarafından Ünvan değişikliği hk. konusunda yanıtlandı
Programcı kadrosu görevde yükselmeye değil unvan değişikliğine tabi bir kadrodur. Unvan değişikliği sınavına girmeden atanamazsınız.

Çok
3 hafta 4 gün önce - 3 hafta 3 gün önce #17104 Yazan: mgurkan
mgurkan tarafından Ünvan değişikliği hk. konusunda yanıtlandı
Ben nerede görevde yükselme demişim, bende biliyorum ünvan değişikliği ile olacağını. Normal şartlarda da sınav olmadan bu ünvana geçilemeyeceğini.
Benim durumum biraz farklı, görüşlere bakarak yorumlayabilecek arkadaş var mı?
Son Düzenleme: 3 hafta 3 gün önce Düzenleyen:mgurkan

Çok
3 hafta 1 gün önce #17107 Yazan: scandisk
scandisk tarafından Ünvan değişikliği hk. konusunda yanıtlandı
Görüşlerin sizin durumunuzla ilgisi yok bence. her halde sınava girmeniz lazım.

Çok
3 hafta 1 gün önce #17109 Yazan: osman1
osman1 tarafından Ünvan değişikliği hk. konusunda yanıtlandı
Geçerli olan mevzuata göre, durumunuz itibariyle programcı kadrosuna atanmanız, ancak gireceğiniz sınav sonucuna göre mümkün olabilir.

Çok
3 hafta 1 saat önce #17112 Yazan: mgurkan
mgurkan tarafından Ünvan değişikliği hk. konusunda yanıtlandı
Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.664 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.