logo yeni

Diplomanin maas ve derece kademeye etkisi

Çok
2 ay 2 hafta önce - 2 ay 2 hafta önce #16902 Yazan: tılıspık
Teknisyen kadrosunda memur olarak calismaktayim teknikerlik bitirip diplomami kuruma verdigimde tekniker ozluk haklarindan yararlandim maasimda artis derece kademem de getirisi kadrom yine teknisyen olarak kaldi dogal olarak simdi ben bitirdigim okulun ustu olanmuhendislik degilde 4 yillik aofden bi bolum bitirip diplomati yine kuruma versem derece kadememe etkisi olurmu birinci sorum ikincisi ise boyle birsey yapmam durumumda son verecegim diploma gecerli olacagi icin zam ve tazminatlarindan yararlandigim teknikerlik diplomamin gecersiz olacagi tekrar maasimin dusecegi soyleniyor dogrusu nedir kafam cok karisik
Son Düzenleme: 2 ay 2 hafta önce Düzenleyen:tılıspık

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce #16904 Yazan: osman1
osman1 tarafından Diplomanin maas ve derece kademeye etkisi konusunda yanıtlandı
Teknik olmayan bir lisans tamamladığınızda derece kademeniz değişmez. Çünkü mevcut durumda zaten memuriyete giriş seviyeniz 9/2 olarak esas alınmıştır. Teknik olmayan (ve sağlık olmayan) bir lisans bitirince memuriyete giriş seviyesi 9/1 olduğundan, böyle bir okul bitirdiğinizde derece ve kademeniz değişmez.
Tekniker unvanını kazanmış olmanız ve teknik hizmetler sınıfında olduğunuz için tekniker özlük haklarından yararlanıyor olmanız nedeniyle, teknik hizmetler sınıfında olmayan ve herhangi bir unvan kazandırmayan bir lisans tamamlamış olmanız tekniker özlük haklarından yararlanamamanız sonucunu doğurmaz.

Çok
2 ay 2 hafta önce #16905 Yazan: tılıspık
tılıspık tarafından Diplomanin maas ve derece kademeye etkisi konusunda yanıtlandı
Teknikerlik zam ve tazminatlarini almaya devam ederim kurumda sadece lisans mezunu olarak gozukurum baska biseye yaramaz dogru anlamisim dimi

Çok
2 ay 2 hafta önce #16909 Yazan: vatan0707
vatan0707 tarafından Diplomanin maas ve derece kademeye etkisi konusunda yanıtlandı

tılıspık Yazan:: Teknikerlik zam ve tazminatlarini almaya devam ederim kurumda sadece lisans mezunu olarak gozukurum baska biseye yaramaz dogru anlamisim dimi

Merhaba. Bende teknisyen kadrosundayken teknik önlisans bitirdim. Tekniker haklarından faydalanıyorum .Ayrıca DGS sınavı ile teknik olmayan lisans bitirdim. İki kademe verdiler ama maaşım değişmedi. Bitirmeni tevsiye ederim.

Çok
2 ay 2 hafta önce #16910 Yazan: osman1
osman1 tarafından Diplomanin maas ve derece kademeye etkisi konusunda yanıtlandı

tılıspık Yazan:: Teknikerlik zam ve tazminatlarini almaya devam ederim kurumda sadece lisans mezunu olarak gozukurum baska biseye yaramaz dogru anlamisim dimi

Evet. belirttiğiniz gibi bir durum oluşur. Görevde yükselme bakımından lisans mezunu olmak önlisans mezunu olmaya göre daha avantaj sağlar.
Teknik önlisans bitirdiğinizde ilave 1 derece ilerlemesi de yapmış olmanız gerekeceğinden, lisans mezunu olduğunuzda derece kademeniz değişmeyecektir.

Çok
2 ay 1 hafta önce #16923 Yazan: buseter
buseter tarafından Diplomanin maas ve derece kademeye etkisi konusunda yanıtlandı
Ben hizmetli çalışıyorum. ancak üniversite mezunuyum diploma maaşa pek de etki etmiyor.
Yine şöyle bir şey buldum ama, https://www.egitimdili.com/sozel-bolum-mesleklerihttps://www.egitimdili.com/sozel-bolum-meslekleri bakalım değişecek mi?

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.655 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.