logo yeni

Memur iken KPSS ile farklı bir kuruma yeniden atama kadro derece belirsizliği?

Çok
3 ay 2 gün önce - 3 ay 2 gün önce #16837 Yazan: atlas54
Bir kamu kurumunda YH sınıfında memur iken, Lisans olarak yeniden KPSS ye girerek farklı kuruma bir GİH sınıfında memur olarak atandım muvafakat falan yazışmalar yapıldı yeni kuruma geçtim eski kurumdaki maaş kadro derecem 7/1 idi yeni atandığım bakanlık sanırım kararnameleri toplu aldığı için daha önce çalıştığımı bilmediği lisans olarak atandığım için 9/1 olarak almış henüz maaş almadım ama mutemet biz 9/1 den başlatırız sonra dilekçe verirsin hizmet birleştirme için dedi hizmet birleştirme özelden kamuya geçenler için değil mi? Benim gönderilecek olan özlük dosyamda eski kurumumdaki terfilerim kadro derecem falan yok mu içinde. Yeni atandığım kurumda bir önceki kurumda hak etmiş olduğum 7/1 dereceden devam etmek için ne yapmalıyım. Şimdi maaşım 9/1 den yatacak aradaki ücret farkı ne olacak az almış olacağım bu ay?
Son Düzenleme: 3 ay 2 gün önce Düzenleyen:atlas54

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 gün önce #16840 Yazan: muna
Kadronuzun derecesi 9 olsa bile kazanılmış hak aylık dereceniz, daha önceki hizmetleriniz değerlendirilerek bulunacaktır. Özlük dosyanızdaki bilgilerle yeni kurumunuz kazanılmış hak aylık seviyenizi belirleyecektir. Eksik bir ödeme olursa daha sonra fark bordrosu düzenleyerek eksiklik giderilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: atlas54

Çok
3 ay 1 gün önce #16844 Yazan: atlas54
Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Benim önceki kurumda kadro derecem 10 kazanılmış hak aylığı derecem 7/1 idi ancak tekrardan KPSS ye girerek yeniden atandığım için yeni kurum sanki ilk defa başlayan lisans mezunu memur gibi atama kararnamesinde 9/1 yazmış kazanılmış hak aylığı dereceme. Yeni kurumda kadro derecem 7 ancak kazanılmış hak aylığı derecem Yani maaş derecem 9/1. Mutemet ben maaşını 9/1 den yaparım diyor bu durumu nasıl düzeltebilirim bakanlık merkezinden mi yoksa çalıştığım taşra biriminden mi? Ayrıca diyelim ki 31 mart da önceki kutumdan son terfi almışsam bu yeni kurumda da terfim 31 mart da mı gelir atanma tarihi yıl dönümünde mi?

Çok
3 ay 1 gün önce #16845 Yazan: muna
memuriyete hiç ara vermeden kurum değiştirmişseniz, normal şartlarda terfi tarihiniz değişmez.
Özlük dosyanız yeni kurumunuza gelmedi ise, yeni kurumunuza müracaat ederek, özlük dosyanızın istenmesini ve hakkınızdaki işlemlerin özlük dosyanızdaki bilgiler de esas alınarak yapılmasını isteyebilirsiniz.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.733 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.