logo yeni

calisanlar2 copy

Yıllık izin ve dogum izni hk

Çok
2 yıl 8 ay önce #16750 Yazan: Kardelen2004
Yıllık izin ve dogum izni hk, Kardelen2004 tarafından oluşturuldu
Merhabalar..
Bir kamu kurumunda memur olarak calısmaktayım.2018 yılı içinde ücretsiz izinden dolayı hiç calısmam bulunmaktadır ve ücretsiz iznim kasım 2018 de bitmektedir.suan hamileyim ve eylül gibi nasip olursa dogmasını beklemekteyiz.iki sorum bulunmakta
1 ücretsiz iznim kasımda bittigi için kasımda göreve baslayıp 8 artı 8 haftayı kasımdan sonra kullanabilirmiyim?
2 eylül ya da kasımda baslardam 2018 yılı yıllıl izin hakkım 20 gün olarak verilirmi yoksa 2018 de kısmi yıllık izin verilmesi mi söz konusudur calısacagım ay sayısı kadar?
Simdiden cok tesekükürler..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 8 ay önce #16752 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Yıllık izin ve dogum izni hk konusunda yanıtlandı
Ücretsiz izin sonrası göreve başladığınızda, göreve başlama tarihindeki hamilelik durumunuza göre analık izni kullanmanız mümkündür. Göreve başladığınızda doğum yapmanıza 8 hafta veya daha fazla süre var ise doğum öncesi 8 haftalık izin hakkından yararlanmanız mümkün. Doğuma 8 haftadan daha kısa bir süre varken göreve başlamanız durumunda ise ancak 8 hafta değil de kalan süreler kadar analık izni kullanma hakkınız olur.
2018 yılında kasım ayına kadar ücretsiz izinli iken kasım ayında (veya aralık) göreve başlamanız durumunda, 2018 yılına ait yıllık izin hakkına tam olarak (hizmet sürenize göre 20 veya 30 gün olarak) hak kazanırsınız. Bu izni 2018 yılı içinde kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılı içinde de kullanmanız mümkün olabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.147 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.