logo yeni

calisanlar2 copy

Mali Hizmetler Uzmanlarının Mali Hakları

Çok
2 yıl 8 ay önce #16744 Yazan: kemal5
1- Mali Hizmetler Uzmanları merkezdeki diğer Kurum Uzmanları ile aynı mali hakları istiyor. ( Aynı Ücret ve Tazminat göstergesi, 3600 Ek Gösterge, 2000 Makam Tazminatı, 8000 Görev Tazminatı vb.)
2- Mali Hizmetler Uzmanları 2200 Ek Göstergeye sahip; makam ve görev tazminatı yok. (Diğer Kurum Uzmanları 3600 Ek Gösterge; 2000 Makam Tazminatı ve 8000 Görev Tazminatı almaktadırlar.)
3-Mali Hizmetler Uzmanları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 152’nci maddesinin “II Tazminatlar” kısmının “A Özel Hizmet Tazminatı” bölümünün (ğ) bendinde sayılan diğer Kurum Uzmanları arasında yer almak istiyor.
4- Diğer Kurum Uzmanlarından statü açısından hiçbir farkı olmadığı halde; 56 adet kariyer merkez uzmanından (ğ) bendinde sayılmayan ve düşük mali haklara sahip tek uzman, Mali Hizmetler Uzmanıdır.
5- Mali Hizmetler Uzmanları merkez kadrodur. Diğer Kurum Uzmanları da merkez kadrodur. Diğer Kurum Uzmanları ile aynı yerde beraber çalışmakta ama diğer Kurum Uzmanlarından daha düşük maaş almaktadırlar.
6- Mali Hizmetler Uzmanları mesleğe KPSS; Yazılı Kurum Sınavı; Mülakat; Tez; C Seviye YDS ile uzmanlığa atanmaktadır. Diğer Kurum Uzmanları da aynı şekilde atanır.
7-Mali Hizmetler Uzmanlarının mesleğe alınma ve uzmanlığa atanma koşulları diğer uzmanlarla aynı ama ücretleri farklı. (1. Derece Mali Hizmetler Uzmanları 5.570 TL; 1. Derece Diğer Kurum Uzmanları 6.850 TL; Fark 1.280 TL)
8- 25 yıl üzerinden emekli olduklarında Mali Hizmetler Uzmanları 2.349 TL emekli maaşı ve 75.300 TL emekli ikramiyesi alırken; Diğer Kurum Uzmanları 4.079 TL emekli maaşı ve 94.568 TL emekli ikramiyesi almaktadırlar. (Emekli maaşı farkı 1.730 TL; Emekli ikramiyesi farkı 19.268 TL’dir)
9- Mali Hizmetler Uzmanları strateji geliştirme birimlerinde kurumun tüm işlerinden sorumlu iken, Diğer Kurum Uzmanları ise sadece çalıştıkları birimin işlerinden sorumludur.
10- Mali Hizmetler Uzmanları Kurumun en önemli stratejik işlerini yapmaktadırlar. (Bütçe, stratejik plan, performans programı, faaliyet raporu, eylem planları, kesin hesap vb.) Diğer Kurum Uzmanları sadece kendi çalıştıkları birimlerin işlerini yapmaktadırlar.

Bu iletiye ekli bir görsel var.
Görebilmek için oturum ya da hesap açın.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.120 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.