logo yeni

Maaşım eksik mi yatıyor?

Çok
4 ay 2 hafta önce #16725 Yazan: Damon hill
Maaşım eksik mi yatıyor?, Damon hill tarafından oluşturuldu
Kadro: İç Denetçi
Kurum: İl Belediyesi (Büyükşehir değil)
Derece: 1/4
Emekliliğe esas derece: 1/4
Ek gösterge:3600
İşe başlama : 13.10.1997
Medeni: Evli eş çalışmıyor
2 çocuk :72 ay küçük 1 tane, 72 ay büyük 1 tane
Bes kesintisi: Evet var
Sendika : Yok
Yabancı dil: B düzeyi 1 adet
Engel yok
ilksan yok

Mühendis iken İç denetçi kadrosuna atandım, Mayıs ayında ilk maaşımı aldım. Maaşımın eksik yatırıldığını düşünüyorum. Sizin hesaplamanız nedir, bilgi verirseniz sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 2 hafta önce #16727 Yazan: osman1
osman1 tarafından Maaşım eksik mi yatıyor? konusunda yanıtlandı
Verdiğiniz bilgilere göre %15 gelir vergisi diliminde net maaşın 6281,69 TL tutarında olacağı görünüyor. Ancak, hem unsurlardan kaynaklı bir farklılık olmaması ve hata olup olmadığı konusunda daha sağlıklı bir değerlendirmede bulunulabilmesi için maaş bordronuzdaki kalemleri görerek yorum yapmak daha doğru olacaktır.

Çok
4 ay 1 hafta önce #16760 Yazan: Damon hill
Damon hill tarafından Maaşım eksik mi yatıyor? konusunda yanıtlandı
Hocam, makam tazminatı 0 gözüküyor, mutemet mantıklı bir açıklama gösteremedi. İl Belediyesinde çalışan iç denetçi makam tazminatı alabiliyor mu? Derecem 1/4 dür. makam tazminatını tüm iç denetçiler alabilmekte midirler? Ayrıca maaşımın yeniden hesabı için nereye başvurabilirim (maliye , devlet personel vb)?

Çok
4 ay 1 hafta önce #16762 Yazan: osman1
osman1 tarafından Maaşım eksik mi yatıyor? konusunda yanıtlandı
Makam tazminatı almanız gerektiğini düşünüyorum. Buna bağlı olarak da görev tazminatı almanız gerekecektir. (Yukarıdaki hesaplamada mahsuplaşma yapmadan bir maaş rakamı belirtmiştim) %15 gelir vergisi diliminde ve verdiğiniz bilgilere göre 2018 yılının ilk yarısındaki aylık maaşınızın 6.109 TL olması gerektiğini değerlendiriyorum.
Makam tazminatı ödemesi yapılmıyorsa, konuyu bir dilekçeyle kurumunuza sorabilir ve konu hakkında maliye bakanlığından görüş alınmasını isteyebilirsiniz.
Bu girişimlerden de sonuç almamanız durumunda, gerek duyarsanız konuyu yargıya da taşıyabilirsiniz.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.688 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.