logo yeni

calisanlar2 copy

Maaş ve derece

Çok
5 yıl 11 ay önce #3078 Yazan: papatya
papatya tarafından Maaş ve derece konusunda yanıtlandı

Nastur47 Yazan:: Ben elektrik teknikeriyim proğramcı olarak atandım 12 kişilik boş teknik sınıfı bulunuyor yazı işleri müdürü ben istediğim zaman düzeltirim diyor bu durumda ne yapmam gerekiyor saygılar

Sayın NUSTAR47,

Verdiğiniz bilgilerden hareketle ve tahminen, belediyede sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken 6495 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde kadroya geçirildiğiniz ve bu aşamada tekniker kadrosu atanmayı isterken programcı kadrosuna atanmış olduğunuz düşünülmektedir.

Durumunuz bu çerçevede ise, Kanunun ilgili hükmünde yer alan "b) İl özel idaresi, belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerinde 3/7/2005 tarihli ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 49 uncu maddesinin üçüncü fıkrası çerçevesinde 25/6/2013 tarihi itibarıyla çalışmakta olan ve 48 inci maddede belirtilen genel şartları taşıyanlardan, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren otuz gün içinde yazılı olarak başvuranlar, sözleşmeli personel olarak çalıştırılmalarına esas alınan memur kadrolarına," atanırlar şeklindeki düzenleme nedeniyle, sözleşmeli olarak çalıştırıldığınız pozisyona uygun memur kadrosu dışındaki bir kadroya isteğiniz de bulunmadan atanmanızın yapılmaması gerekeceğini düşünüyorum.

Öte yandan hangi sözleşmelilerin hangi kadrolara atanacağı, çıkarılan Tebliğle belirlenmişti. Aşağıda yer verdiğim adreste yer alan yazıdan konuya ilişkin ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Söz konusu Yazı.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce #3614 Yazan: Yıldırım
Yıldırım tarafından Maaş ve derece konusunda yanıtlandı
Ben 2008 Aralık ayından beri öğretmenim. Yüksek lisans mezunuyum. İstanbul'da çalışıyorum. Şu an 8/3 gözüküyorum. Bu kademe ve derece doğru mudur? Ayrıca Kasım maaşım (eş yardımı almıyorum, çocuksuzum)1856 lira. Kesilen gelir vergisi 103 lira. Vergi matrah toplamı 13000 lira. Bu durumda bir yanlışlık var mıdır?

Göreve yeni başlayan eşim benden çok maaş almış :)

Teşekkürler.

Çok
5 yıl 11 ay önce #3619 Yazan: papatya

Yıldırım Yazan:: Ben 2008 Aralık ayından beri öğretmenim. Yüksek lisans mezunuyum. İstanbul'da çalışıyorum. Şu an 8/3 gözüküyorum. Bu kademe ve derece doğru mudur? Ayrıca Kasım maaşım (eş yardımı almıyorum, çocuksuzum)1856 lira. Kesilen gelir vergisi 103 lira. Vergi matrah toplamı 13000 lira. Bu durumda bir yanlışlık var mıdır?

Göreve yeni başlayan eşim benden çok maaş almış :)

Teşekkürler.

Sayın YILDIRIM,

2008 yılı Aralık ayında göreve başladığınız ve yüksek lisans yapmış olduğunuz göz önünde bulundurulduğunda, Kasım 2013 itibariyle 8/3 olmanız, göreve başladığınız güne göre de Aralık 2013 itibariyle 7/1 olmanız gerekecektir.

Maaş bilgilerinizden, gelir vergisi matrahınızın büyük bir bölümüne %20 oranı uygulandığı anlaşılmakta olup, 103 TL Gelir vergisi kesildiğine göre hesapladığımda 1870 TL aylık ücret almış olmanız gerektiği sonucuna ulaşmaktayım. Maaşınızdan yapılmış olabilecek diğer kesintiler nedeniyle (sendika vs) belirttiğiniz rakama ulaşılmış olunabilir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Yıldırım

Çok
5 yıl 10 ay önce #4098 Yazan: secip0
secip0 tarafından Maaş ve derece konusunda yanıtlandı
sayın editör,
14.09.2010 tarihinde engeli olarak lise mezunu yardımcı hizmetler sınıfında göreve başlaım.göreve başlama derece kademem 13/3 idim.
Şuanda 3 yıl 3 ay hizmet sürem oldu şuankı derecem kademem 12/3 dür.sormak istediğim 2yılık önlisansla,4 yılık lisan bitirdğimde kacın kacı olurum.
şuanda 2 yılık önlisan mezunuyum acık öğretimden işletme 3 sınıfım.bir defaya mahsus intibah yapılıyormuş sizce arasında nekdar derece kademe oynar.

Çok
5 yıl 10 ay önce #4109 Yazan: papatya
Sayın SECİP,
Lise mezunu olduğunuzu ve AÖF İşletme 3. Sınıfta okuduğunuzu belirtmektesiniz. Mesleki ya da teknik olmayan lise bitirildiğinde 13/3'ten, önlisans mezunu olarak 12/2'den ve lisans mezunu olarak 9/1'den memuriyete giriş yapılmaktadır.
Lise mezunu olarak memuriyette iken üst öğrenimi bitirenlerin intibakı yapılırken, sizinle beraber liseyi bitiren ve ara vermeden üst öğrenimi tamamladıktan sonra memur olan kişileri geçmeyecek şekilde derece hizmetleriniz değerlendirilerek derece ve kademeniz belirlenecektir.
Bu nedenle, lise mezuniyet tarihinizi bilmeden, üst öğrenim sonrası geleceğiniz derece ve kademe konusunda sağlıklı bilgi verme imkanı olamamıştır.
Öte yandan, 2 yıllık öğrenim ile 4 yıllık öğrenim arasında 2 yıllık süre ve 2 kademe farkı bulunduğundan, bu süre içerisinde çalışılıyor olunması durumunda, istisnai haller dışında intibakta bu yönüyle bir farklılık olmayacaktır.

Çok
5 yıl 10 ay önce #4141 Yazan: secip0
secip0 tarafından Maaş ve derece konusunda yanıtlandı
lise mezuniyet tarihim 13.06.2003.lise mezunu olarak engeli sınıfından m.e.b hizmetli olarak 14/09/2010 yılında göreve başladım, 13/3 olarak.şuanda 12/3 'yüm. 2 yılık ön lisans bitirdim.intibah yaptırdığımda kaçın kaçı olurum.yada dört yıllık lisans bitirdiğimde kaçın kaçı olurum arada kaç kademe kaç derece var.
bir defaya mahsus intibah yapılıyormuş duyumlarıma göre.ne yapmam gerekiyor ön lisans diplomamı intibah yapsam mı yoksa 4 yılık lisans bitirdikten sonra mı yapsam. :dry: :dry:

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.161 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.