logo yeni

calisanlar2 copy

VEKALET GÖREVİ

Çok
2 yıl 9 ay önce #16584 Yazan: hk_61
VEKALET GÖREVİ, hk_61 tarafından oluşturuldu
99 yılı öncesi iki yıllık inşaat teknikerliği bitiren ve yine o tarihten önce memuriyete başlayan bir kişiye 2010-2012 yılların arasında imar ve şehircilik müdürlüğüne vekalet etmesi için görevlendirme yapıldığı ancak yapılan denetlemeler sırasında bu memura belirtilen tarihler arasında yapmış olduğu vekaletten dolayı ek ödeme ile özel hizmet tazminatındaki artış (asil müdürün ek ödeme ve özel hizmet tazminat oranı verilmiş) nedeniyle kişi borcu çıkarılmış. sorum şu bu memur 99 yılı öncesi mezun olduğu için 4 yıllık fakülte mezunu gibi değerlendirilir ve müdürlüğe de vekalet edebilir bu durumda tekniker olan memur müdürlüğe vekalet ettiğinde ek ödeme oranı ile özel hizmet tazminatı oranı artar mı? ayrıca vekalet ücreti alabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 9 ay önce #16585 Yazan: osman1
osman1 tarafından VEKALET GÖREVİ konusunda yanıtlandı
Müdür kadrosuna asaleten atanabilmek için gerekli şartları taşıyan (sınavı geçme şartı hariç) tekniker müdür kadrosuna usulüne göre vekaleten atandığında, atandığı kadronun boş ve dolu olma, kurum içinde veya başka kurumda olma durumuna göre çeşitli ödemelerden yararlanabilir.
Görevde yükselme uygulaması öncesinde 2 yıllık yükseköğrenim mezunu olup aynı zamanda memuriyette bulunanlarda, müdür kadrosuna atanmada aranan 4 yıllık şartı aranmadığından, bu durumdaki bir teknikerin müdür kadrosuna vekalet etmesi de mümkündür.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.