logo yeni

399'dan 657'ye Geçişte Derece ve Kademe Saydırma

Çok
1 ay 2 hafta önce - 1 ay 2 hafta önce #17111 Yazan: nilüfer
Düzeltilmesi gerekir. Eğer düzeltilmezse kurumunuza yazılı başvuruda bulunarak, yaptığınız yüksek lisans, lise de okuduğunuz hazırlık sınıfı (yükseköğrenimdeki hazırlık sınıfları sayılmaz) ve mühendis olarak 399'a tabi geçen hizmetlerinizin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin ilgili hükümleri çerçevesinde kazanılmış hak aylığınızda değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Son Düzenleme: 1 ay 2 hafta önce Düzenleyen:nilüfer

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 3 gün önce #17144 Yazan: volkan_71
aynı durum bende de var. lütfen bana özelden acilen ulaşabilir misiniz ? sizinki düzeltildi mi ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 3 gün önce #17145 Yazan: volkan_71
1 derecemi resmen gasp ettiler. o orda kaldı. burda yararlanamazsın diyorlar. lütfen yardımcı olun. nasıl bir yol izlediniz? bu işin doğrusu nedir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 3 gün önce #17148 Yazan: nilüfer
657 sayılı Kanunun 36/C-1 maddesine göre "Teknik hizmetler sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce ... mesleklerini ... resmi veya özel müesseselerde ifa edenler (in) ... teknik hizmetlerde geçen süresinden bu kanun ve bu kanunun 87 nci maddesinde sözü edilen kurumlarda geçen sürenin tamamı ... memuriyette geçmiş sayılarak bu süreler her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir." denildiğinden, Kanunun bu maddesinden hareketle kurumunuza başvuruda bulunarak, 399'a tabi geçen teknik hizmetlerinizin tamamının memuriyete mühendis olarak geçmenizden dolayı derece/kademenizde değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 1 gün önce #17154 Yazan: volkan_71
Nilüfer hanım yazdığınız şekildeki hizmet sürelerim sayıldı. onda sorun yok. eski kurumumda(399a tabi) toplu sözleşmeden kaynaklanan 1 derece yükseltimesi hakkımı yeni başladığım 657 a tabi kurumda saymadılar. o hakkın orda kaldı burda sayılmaz denildi. özlük dosyamla geldim. dosyamda kayıtlı. kazanılmış hakkım nasıl geri alınabilir? şeklinde sorduğumda hukuki dayanağı bulursan sayarız denildi. o yüzden 1 haftadır bu konuyu araştırıyorum. BU konudaki bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Not: kurumun hukuk müşavirliğine durumu danıştım. haklı olduğumu sayılmasının gerektiğini söyledi ama personel dairesini aşamadım. 1 derece kaybım var.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 1 gün önce #17155 Yazan: nilüfer
Memurların memuriyet seviyeleri ile emeklilik seviyelerini, sözleşmelilerin ise sadece emeklilik seviyelerini etkileyen ilave 1 derece uygulaması, verildiği tarihte ilgili statülerde olanları etkilediğinden, emeklilik bakımından yararlandığınız ilave 1 derece, daha sonra memuriyete geçmeniz halinde memuriyet kazanılmış hak aylığınızı etkilemez.
Daha sonraki bir dönemde benzer bir düzenleme yapılırsa ve memurlara ilave 1 derece verilirse bundan yararlanabilirsiniz. Çünkü bu derecenin verildiği zamanda memur değilsiniz. ve o tarihten sonra memuriyete girenler ilave 1 dereceden yararlanamıyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.270 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.