logo yeni

399'dan 657'ye Geçişte Derece ve Kademe Saydırma

Çok
9 ay 1 hafta önce #16521 Yazan: ozbl146
399 sayılı KHK'ye tabi bir Kamu iktisadi teşebbüsünde 6/2 derece ve kademesiyle çalışan bir mühendis, kurumundan istifa ederek 657'ye tabi olan bir kamu kurumuna aynı şekilde mühendis unvanıyla başlaması halinde içinde bulunduğu 6/2 derece ve kademeden devam edebilir mi yoksa geçeceği kurumun belirleyeceği derece ve kademeden mi başlaması gerekir? Ayrıca bu kişinin yeni kurumunda izin hakkı elde edebilmesi için 1 sene beklemesi gerekir mi? Derece ve kademeyi saydırabilmek mümkün ise bunun için hangi adımların izlenmesi gerekir?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kanununim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 ay 1 hafta önce #16522 Yazan: nilüfer
399 sayılı KHK kapsamında Mühendis olduğunuz için, Mühendis olarak memuriyete geçtiğinizde hizmetlerinizin hepsi memuriyette geçmiş gibi değerlendirilir. Yani kazanılmış hak aylığınız 6/2 olarak geçiş yaparsınız. Yıllık izin kullanmak için de 1 yıl beklemenize gerek olmayacaktır.
Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. eski kurum bilgilerinizin yeni kurumunuza verilmiş olması yeterli olacaktır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
1 ay 2 hafta önce #17105 Yazan: Kanununim
Nilüfer Hanım merhaba. Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim öncelikle. Ben de ayni durumdayım 6/3 derece ile bir kit kurumunda istifa edip 657 ye geçtim her iki kurumda da mühendis olarak görev yaptım. 2015 den önce mühendis olmamdan dolayı 1 derece verildi normalde 3 yil çalıştım kitte. (Yuksek lisans ve hazilik dahil edildi). Bu kurumda dilekçe verdim ,sgk ya dilekçe yazdıklarını söylediler. Sizce bu durumda Sgk ya sormaları normal bir adım mi ,6/3 derece mi verirler mi ?( Özlük dosyam diğer kurumdan geldi )

Çok
1 ay 2 hafta önce #17106 Yazan: Kanununim
Hocam ne yaptınız sayıldı mi

Çok
1 ay 2 hafta önce #17108 Yazan: nilüfer
399 sayılı KHK kapsamında Mühendis olarak geçirdiğiniz sürelerin tamamı memuriyet hizmetinizden sayılır.
Verdiğiniz bilgilere göre KİT'de 6/3 iseniz memuriyette de 6/3'e ulaşırsınız.
8/1 başlangıç, yüksek lisans ve hazırlık nedeniyle 2 kademe, 3 yıllık çalışmanızdan dolayı 1 derece ve ilave 1 derece ile birlikte şu anda memuriyette de 6/3 olmanız gerekecektir.
SGK'ya sorma konusuna gelince, buradaki bir sorudan ziyade emeklilik yönüyle hizmetlerinizin birleştirilmesi amacıyla yapılan bir müracaattır.
Öte yandan, özlük dosyanızdaki bilgiler, memuriyette 6/3'e yükselmenize yetecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
1 ay 2 hafta önce #17110 Yazan: Kanununim
Hocam teşekkür ederim. Kurum tam bilgi vermedi ya da memur veremiyor gibi. Sadece bana sgk dan cevap bekliyoruz dedi. Kurum sisteme kendisi girebiliyor mu dereceyi illa sgk mi girecek? Ekte gönderdiğim fotoğrafta 6/3 den 8/1 geçmiş bu düzeltilir mi ?

Bu iletiye ekli bir görsel var.
Görebilmek için oturum ya da hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.599 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.