logo yeni

399'dan 657'ye Geçişte Derece ve Kademe Saydırma

Çok
7 ay 2 hafta önce #16521 Yazan: ozbl146
399 sayılı KHK'ye tabi bir Kamu iktisadi teşebbüsünde 6/2 derece ve kademesiyle çalışan bir mühendis, kurumundan istifa ederek 657'ye tabi olan bir kamu kurumuna aynı şekilde mühendis unvanıyla başlaması halinde içinde bulunduğu 6/2 derece ve kademeden devam edebilir mi yoksa geçeceği kurumun belirleyeceği derece ve kademeden mi başlaması gerekir? Ayrıca bu kişinin yeni kurumunda izin hakkı elde edebilmesi için 1 sene beklemesi gerekir mi? Derece ve kademeyi saydırabilmek mümkün ise bunun için hangi adımların izlenmesi gerekir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 2 hafta önce #16522 Yazan: nilüfer
399 sayılı KHK kapsamında Mühendis olduğunuz için, Mühendis olarak memuriyete geçtiğinizde hizmetlerinizin hepsi memuriyette geçmiş gibi değerlendirilir. Yani kazanılmış hak aylığınız 6/2 olarak geçiş yaparsınız. Yıllık izin kullanmak için de 1 yıl beklemenize gerek olmayacaktır.
Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. eski kurum bilgilerinizin yeni kurumunuza verilmiş olması yeterli olacaktır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 2.935 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.