logo yeni

Sağlık Personeli Eğitim Tayini

Çok
9 ay 1 hafta önce #16520 Yazan: ozbl146
Sağlık Personeli Eğitim Tayini, ozbl146 tarafından oluşturuldu
657'ye tabi olarak kamu hastanesinde çalışan ve asaletini haziran ayında alacak olan bir hemşirenin eğitim tayini yapabilmesi için başvurusunu asaletini alır almaz yapabilir mi yoksa sonraki eğitim dönemi başlangıcı olan ağustos-eylül döneminde mi yapması gerekir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 ay 1 hafta önce #16523 Yazan: osman1
osman1 tarafından Sağlık Personeli Eğitim Tayini konusunda yanıtlandı
Yönetmeliğe göre, aday memurlar, adaylık süresince öğrenim mazeretine istinaden atanma talebinde bulunamıyor. Öte yandan, sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmeleri halinde, ilgili sağlık personelinin öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere atanmasında, Yönetmelikteki süre ve atama dönemlerine bağlı kalınmıyor.
Bu nedenle, adaylığınız kalktıktan sonra, öğrenim gördüğünüzü belgelendirmeniz halinde, herhangi bir dönem (eğitim veya atama dönemi) sınırlaması olmadan yer değişikliği talebinde bulunabileceğinizi düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.483 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.