logo yeni

calisanlar2 copy

Kariyer uzmanı açıktayken göreve iade edilirse derece ilerlemesi nasıl olur?

Çok
2 yıl 11 ay önce #16514 Yazan: ymermer
Kariyer uzmanının derece ilerlemesinde önemli bir ücret artışı görülmektedir. (2018 yılı için yaklaşık 170 tl sanırım.) kariyer uzmanı görevden uzaklatırılmış iken göreve iade edilirse derece ilerlemesi nasıl olmaktadır?

Örneğin normalde 15/09/2017 tarihinde 5/3 ten 4/1 e terfim yapılacaktı. 15/03/2018 i baz alırsak 7 ay olarak 1.200 tl ilave ücret alacaktım. Fakat hala açıkta beklediğim için haliyle derece ilerlemem yapılmadı. Eğer 15/03/2018de göreve iade edilirsem derece yükselmesi ile birlikte bu 1.200 tl yi de alabilecek miyim?

Teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 11 ay önce #16516 Yazan: osman1
657 sayılı Devlet Memurları Kanununda (md.141) görevden uzaklaştırılmış olup sonradan göreve iade edilenlerden söz edilirken "görevden uzakta geçirdikleri süre, derecelerindeki kademe ilerlemesinde ve bu sürenin derece yükselmesi için gerekli en az bekleme süresini aşan kısmı,üst dereceye yükselmeleri halinde, bu derecede kademe ilerlemesi yapılmak suretiyle değerlendirilir." denilmiştir.
Buradan; kademe ve derece yükselmesinin göreve iadeden sonra yapılacağı, derece/kademe terfilerinde yükselinen seviyenin özlük haklarına izleyen aybaşından itibaren hak kazanılacak olması nedeniyle de, geçmiş dönemlere ait terfi farkının ödenmeyeceğini anlamaktayım.
Göreve başlatıldığınızda, açıkta geçen süreler de dahil edilerek ulaşacağınız seviyeye göre maaşınızın ödenmesi gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ymermer

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.136 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.