logo yeni

üst öğrenim ile mühendis unvanı alarak bir derece verilmesi

Çok
7 ay 3 hafta önce #16437 Yazan: doğru
Merhaba geçen yıl gys ile 6.derece vhki kadrosundan 5. derece çözümleyici kadrosuna atandım. Bu yıl ise Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mühendis diplomamı verdiğimde 1 derece almam gerektiğine dair dilekçeme karşılık "zaten görevde yükselme sırasında bir derece almış olduğumdan Bilgisayar Müh. diplomamı vermem suretiyle 1 derece daha alamayacağım" iletildi. 657 sayılı kanunda görevde yükselme ile bir derece alanların okulu bitirip mühendis unvanını kazandığında bir derece daha alamayacağına dair herhangi bir hükmü bulunuyor mu?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 3 hafta önce #16438 Yazan: papatya
Sayın DOĞRU,
Görevde yükselme sırasında hakkınızda 1 derece yükselmesi uygulandığından söz etmişsiniz. Söz konusu bu derece 657 sayılı Kanunun 36/A/4 maddesi kapsamında verilen 1 derece ise,Mühendislik mezunu olmanız nedeniyle hakkınızda ayrıca ilave 1 derece yükselmesi uygulanmaz. Ancak verilmiş olan derece başka bir sebepten kaynaklanıyor ise, Mühendislik nedeniyle hakkınızda ilave 1 derece uygulanması gerekecektir.
Bir memurun 657 sayılı Kanunun 36/A/2 ve 36/A/4 hükümlerinin her ikisinden birden yararlanması mümkün olamamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.523 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.