logo yeni

1 Ekim 2008 oncesi kamu kurumunda gecen sureler hangi kanuna tabi olur

Çok
6 ay 4 hafta önce #16416 Yazan: Borovnica
15.07.2008 yılında İl Özel idaresinde 5393 sayılı Belediye Kanununun 49’uncu maddesine istinaden tam zamanlı sözleşmeli personel statüsünde iken 15.10.2013 te 6495 KHK ile THS'da kadroya gectim. İl Özel İdarenin kapatilmasiyla Belediyelere devr olduk.Belediyeden ihtiyac fazlasi nedeniyle Milli Egitim Bakanligina atandim.Kadroya ilk alindigimizda İl Ozel idaresindeki sozlesmeli sureleremiz kazanilmis hak ayligimizda derece kademede degerlendirildi.
Buna gore 5510 kanununa mi yoksa 5434 sayili kanuna mi tabiyiz?
Su an Milli Egitim Mudurlugunde Maasim 5510 kanununa gore yapilmaktadir. 1 Ekim 2008 oncesi kamu kurumunda gecen sureler Kazanilmis hak ayligimizda degerlendiriliyorsa 5434 kanununa gore olmasi gerekmez mi ?
Tesekkurler..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 4 hafta önce #16418 Yazan: osman1
1 Ekim 2008 öncesinde çalışılan sürelerin yasal düzenlemeyle kazanılmış hak aylığında değerlendirilmiş olması, bu tarihten önce tabi olduğunu sosyal güvenlik mevzuatının değişmesini sağlamaz.

1 Ekim 2008 tarihinden önce 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanuna tabi olarak herhangi bir hizmeti olmayanlar hakkında 5510 sayılı Kanun uygulanıyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.534 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.