logo yeni

Ek Kademe

Çok
7 ay 1 hafta önce #16349 Yazan: kadir02
Ek Kademe, kadir02 tarafından oluşturuldu
Merhaba... Kolay gelsin.... Kurumumuz emrinde sözleşmeli iken 15.09.2013 tarihinde kadroya geçen 4 yıllık Ekonomist bir personelimiz 4 yıllık Meslek Lisesi Mezunu olduğunu ve kendisine bir kademe verilmesini talep etmektedir. (İmam Hatip Lisesi) Bu arkadaşa ek bir kademe verilecek mi ? verilecekse hangi kanuna göre verilecektir.? (Memur olduğu zaman İmam Hatip Lisesi Mezunu olduğuna dair bir belge vermemişti. Yeni getirdi.) Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim kolay gelsin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 1 hafta önce #16352 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Ek Kademe konusunda yanıtlandı
657 sayılı Devlet memurları Kanununun 36/A/6/b maddesinde "Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmüne yer verilmiştir.

Buna göre;
**Lise dengi okullarda, normal lise öğrenimine göre fazla görülen eğitim süresi için memur hakkında ilave kademe ilerlemesi uygulanması gerekeceğini,

**Lise düzeyinde teknik eğitim veren ve eğitim süreleri normal lise öğrenim süresinden fazla olan okul bitirerek teknik hizmetler sınıfında (örneğin Ekonomist kadrosunda) görev alan memura, fazladan öğrenim süresi nedeniyle verilen 1 kademenin yanı sıra ilave bir kademe daha verilmesi gerekeceğini,

düşünüyorum.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.492 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.