logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik memur hangi durumda emekli olursa avantajli olur

Çok
3 yıl 2 ay önce #16324 Yazan: tılıspık
Belediyede 657 ye tabi TEKNiSYEN kadrosunda memurum teknikerlik on lisans mezunu aolunca diplomami kuruma verince zam ve tazminatlarindan yararlanirsin fakat kadron ayni kalir deniyor sormak istedigim ben 4 yil lisans kamu yonetimide okuyorum simdi kurumdan deniyorki o diplomani getirirsen tekniker diplomandan alcagin zam ve tazminatlarin yanar son ust olan diploman sayilir deniyor peki durum boyleyse emeklilikte hangi diplomayla emekli olmak avantajli olur kadro teknisyen emekli olurken teknikerlik diplomasiylami yoksa 4 yil lisans diplamasimi verilip emekli olunmali simdiden tesekkurler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #16325 Yazan: osman1
Teknik hizmetler sınıfında Teknisyen kadrosunda görev yapmaya devam ettiğiniz sürece;
-Önlisans mezunu olup tekniker unvanını kazandığınızda, Tekniker zam ve tazminatından yararlanabilirsiniz. Bu haliyle emekli olursanız 1.derecede ek göstergeniz 2200 olur.
-Teknikerlik sonrası kamu yönetimi bölümü lisans mezunu olursanız, durumunuzda hiçbir değişiklik olmaz. Derece/kademeniz de yükselmez, emeklilik haklarınız da değişmez, Tekniker zam ve tazminatından yararlanma durumunuz da değişmez.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.146 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.