logo yeni

İlk Emekli Maaşı ve öncesinde kalan dönem

Çok
1 yıl 2 gün önce #16304 Yazan: ARIKAN
Merhaba;
Açıktan yaşı bekledim 1 Ekim 2017 de E.S. Emeklilik hakkı kazandım. 1 Kasım 2017 den itibaren peşin olarak maaşım bağlandı. Ancak 1-31 Ekim Arasında kalan (Hak kazanılan tarih ile maaşın başladığı tarih arası) süreye ilişkin ödeme yapılmadı. SGK ya sorduğumda sadece maaşınız bağlandı diye yanıt dönüyorlar. Bu süreye ait ödemenin defaten yapılması gerekmiyor mu?
Teşekkürler, selamlar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 1 gün önce #16305 Yazan: kuzey
kuzey tarafından İlk Emekli Maaşı ve öncesinde kalan dönem konusunda yanıtlandı
Emeklilik müracaatını mı geç yaptınız? Yoksa yaşı tamamlamış olmak tek başına başına emekli maaşı bağlanmasını gerektirmez ve emeklilik müracaatı da gerekir diye düşünüyorum.

Çok
1 yıl 1 gün önce #16307 Yazan: ARIKAN
ARIKAN tarafından İlk Emekli Maaşı ve öncesinde kalan dönem konusunda yanıtlandı
Hayır. 1 Ekimde hak kazanıyordum, Pazara denk geldiği için 2 Ekim Pazartesi günü dilekçem SGK da kayda girdi.

Çok
1 yıl 18 saat önce #16308 Yazan: kuzey
kuzey tarafından İlk Emekli Maaşı ve öncesinde kalan dönem konusunda yanıtlandı
Emekli maaşı, emeklilik dilekçesinin verildiği tarihi takip eden ayın 1 inde bağlandığından olsa gerek, 30 Eylül sonrası verilen emeklilik dilekçelerinde maaşı 1 Kasım tarihi itibariyle bağlıyorlar. Sizin durum da bu şekilde olmuş olabilir.

Çok
1 yıl 7 saat önce #16310 Yazan: ARIKAN
ARIKAN tarafından İlk Emekli Maaşı ve öncesinde kalan dönem konusunda yanıtlandı
Maaş konusunda mutabıkız, kanun da öyle diyor zaten ama geride kalan 30 günlük bir süre var (benim için). Bu ne olacak? onu soruyorum. Zaten yaştan dolayı 3 yıl geç emekli olmuşum, bir ayda böyle atıyorlar. Bu farkı 4a lılar alıyorsa 4c liler neden alamıyor. Herşey tek çatı altında birleşmedimi. Bu kardeşler arası haksızlık sayılmaz mı?

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.601 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.