logo yeni

calisanlar2 copy

Çocuk yardımı

Çok
3 yıl 3 ay önce #16240 Yazan: akdenizli
Çocuk yardımı, akdenizli tarafından oluşturuldu
Merhaba bir üniversitede Teknik Hizmetler sınıfında çalışmaktayım.ilk eşimden 10 yaşında bir oğlum var velayeti ayrıldığım annesinde,oğluma nafaka ödüyorum.Anne yaklaşık 1,5 senedir çalışmıyor.Kurumumun maaşla ilgili birimine sorduğumda çocuk yardımını alamayacağım söylendi.Ben verecekleri parada değilim ancak bildiğim kadarıyla anne çalışmadığı için çocuk yardımını ben alabiliyorum.Bu durumun resmi bir cevabı varmıdır.Aydınlatırsanız sevinirim.Saygılarımla.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16241 Yazan: nazli
nazli tarafından Çocuk yardımı konusunda yanıtlandı
Mahkeme tarafından çocuğun verildiği anne veya babanın çalışmıyor olması durumunda, çocuğun verilmediği çalışan anne veya babaya talep etmeleri halinde çocuk için aile yardımı ödenmesi gerekir.
Mahkeme kararı, çocuğun velayeti konusunda verilmiş olup, memurlara çocuklarından dolayı yararlanabilecekleri aile yardımını hiç alamamaları gibi bir sonuç doğurması mümkün değildir.
Çocuğun bırakıldığı tarafın çalışmıyor olması durumunda, çalışan diğer tarafın çocuk için aile yardımı alması mümkündür. Yoksa, aile yardımından yararlanabilecek çocuklar olmasına rağmen, bu çocukların kapsamdan çıkarıldığı bir durumla karşılaşılmış olur ki, bu da aile yardımı ödemesinin gereklerine uygun düşmez.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: akdenizli

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.127 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.