logo yeni

kurumlar arası geçişde derece kademe ilerlemesi

Daha
1 hafta 5 gün önce #16184 yazan miraccihan
miraccihan konu oluşturdu: kurumlar arası geçişde derece kademe ilerlemesi
iyi günler.. ben 2000 yılında memur kadrosunda (emekli sandığı) göreve başladım. 2004 yılında kurumlar arası geçiş yaparak öğretmen oldum. 2016 yılında ilce milli eğitim müdürlüğü tarafından derece/kademe ilerlememin hesaplanmasında hata olduğu, düzeltme yapılarak 1 derece ilave verildigi bana tebliğ edildi. bu duzeltme 2004 yılından itibaren tüm derecelerime işlendi. 2016 yılında 1 derece eksik yatan maaşlarım otomatik olarak hesabıma yatti. ancak gecmis yillar yani 12 yıl boyunca 1 derece eksik olarak aldığım maaslarla ilgili islemin elde hazırlanacağı soylendi. bu işin uzun süreceği biraz süre vermem gerektigi soylendi. gectigimiz haziran ayina kadar hic bir islem yapilmayinca dilekce ile okula basvurdum, onlarda dilekceyi ilceye sevkettiler. dilekcemin uzerinden 5 ay gecmesine ragmen hicbirsey yapilmadigi gibi cevap da verilmedi. sözlü olarak sordugumda işlerin yogunlugundan ve benim borclu cikabilecegimden filan bahsedildi. bugün tekrar dilekce verdim ve gecmis yillara ait maaslarimin hesaplanmasini istedim. ilk sorum: sizce borclu cikma gibi bir durumla karsilasirmiyim? ikincisi ilce milli eğitimin bu hesaplamayı yapma mecburiyeti yok mu?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 hafta 5 gün önce #16190 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: kurumlar arası geçişde derece kademe ilerlemesi
Bulunduğunuz derece ve kademelere göre hesaplama yapılacaktır. 2014 yılından itibaren aldığınız maaşlar hesaplanırken 1 derece ileriden maaşınız yeniden hesaplanarak aradaki fark bulunacaktır. Bulunduğunuz dereceye göre bazı aylar/yıllar borçlu, bazı aylar/yıllar alacaklı olabilirsiniz. 2000 yılında göreve başladığınız ve 2004 yılında hatanın yapıldığı dikkate alındığında, halen 1. derece kadroda olmamanız durumunda alacaklı olacağınızı; 1.derecede 3 yıldan fazla bulunuyor olmanız durumunda ise geçmiş yıllardaki maaş farklarının daha az, son yıllardaki maaş farklarının (eksi) daha fazla çıkacak olması nedeniyle borçlu olma durumunuzun gündeme gelmesi de söz konusu olabilir.
Bu konudaki net durum, ancak her yıla ilişkin yapılacak hesaplama sonucunda ortaya çıkabilecektir.

Daha
1 hafta 5 gün önce #16193 yazan miraccihan
miraccihan konu cevapladı: kurumlar arası geçişde derece kademe ilerlemesi
şuan 1. derece 2. kademedeyim. geçen yıl hata duzeltildiginde 1. dereceye indim. hata duzeltilmeden önce 2. derecenin 1. kademesindeydim. neden bazı yıllar eksi çıktığını anlayamadım. çünkü maaşımı hep 1. derece geriden almışım. son olarak geçmiş yıllarda eksik aldığım maaş o gunku maaş uzerinden hesaplanacaksa yasal faiz alabilir miyim?

Daha
1 hafta 5 gün önce - 1 hafta 5 gün önce #16194 yazan miraccihan
kusura bakmayın anlamadigimdan soruyorum. ornegin ben 5/2 sinden almis oldugum maaşı aslinda 4/2 sinden almaliydim veya 7/1 den aldığım maas 6/1 i olmaliydi. neden eksi hesap çıkma ihtimali olsun? ornek vererek aciklayabilir misiniz? bu arada düzeltme yapıldığı yıl yani 2016 yılında alacaklı çıktığım hesabıma para yatmıştı. yani son yıl eksi hesap çıkmadı
Son Düzenleme: 1 hafta 5 gün önce yazan miraccihan.

Daha
1 hafta 4 gün önce #16195 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: kurumlar arası geçişde derece kademe ilerlemesi
Ben 1.derece öğretmen ek göstergesini bir an 3600 olarak düşünüp yukarıdaki değerlendirmeyi hatalı yapmışım. Öğretmen maaşında üst kademe ve derecelere yükseldikçe maaş hep artış şeklinde oluyor. Sizin durumunuzda borçlu çıkma gibi bir durum olmaz. Ayrıca, hatalı yapılan ödemelere ilişkin olarak faiz işletilmesi de gerekir.
Aradaki farkın ne kadar olacağını ise yaklaşık olarak hesaplamak için bu sitedeki bir yazıyı iletiyorum. YAZI

Daha
1 hafta 4 gün önce #16196 yazan miraccihan
teşekkürler ilginiz için

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.572 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.