logo yeni

calisanlar2 copy

Yolluk odenmesinin belli bir süresi var mi

Çok
3 yıl 4 ay önce #16154 Yazan: Adem akkus
Iller arasi yer degisikligi ile 13.09.2017 de tayinim cikti. Yollugumu memurun izinli olmasi dolayisiyla yeni atandigim kurumdan alirim diye dusundum. Yeni kurumuma 09.10.2017 de bununla ilgili dilekce yazdim. Aradan 15 gun gecmesine ragmen hala yollugu yatirmadilar. Acaba yollugun yatirilmasi gereken belli bir süre var mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 4 ay önce #16155 Yazan: nazli
nazli tarafından Yolluk odenmesinin belli bir süresi var mi konusunda yanıtlandı
657 sayılı Devlet Memurları Kanununda "Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalarda memurlara atama emirleri tebliğ edilince yollukları, ödeme emri aranmaksızın, saymanlıklarca derhal ödenir."
6245 sayılı Harcırah Kanununda "Harcırah, memur ve hizmetlinin gidişinde ve ailenin nakli sırasında peşin olarak verilir. Harcırahın tam miktarının önceden tayin ve tespitinin mümkün olmadığı hallerde yetecek miktarda para avans olarak verilir."
denilmiştir.

Buna göre, en erken sürede harcırahınızın ödenmesi gerekiyor. Ancak uygulamada uzun süren gecikmelerin yaşandığı, konunun mahkemeye intikal ettirildiği durumlarla da karşılaşılabiliyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.144 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.