logo yeni

yardım edin papatya hanım

Daha
1 ay 5 gün önce #16140 yazan sibel26
sibel26 konu oluşturdu: yardım edin papatya hanım
merhaba papatya hanım 14.11.1997 yılında memur oldum.V.H.K.İ. olarak gorev yapıyorum.sonradan%50 engelli olarak emeklilik basvurusunda bulundum maas derece 2/ 2 ek gösterge 1600 emeklilige esas 1/ 2 ek gosterge 1600 ben ise maas 2/2 1600 emeklilik 1/2 2200 oldugunu biliyorum. maas sisteminde ve sgk hizmet dokumunde 1600 yanlışlık yok mu sizcede .ben neden e devlet sgk hizmet dokününe girdiğimde ek gostergemi 2200 olarak degilde 1600 olarak goruyorum. 2200 ek gosterge neden yok. GUNLERDİR UYUMUYORUM. Bir muhatap bulamadım. bilgilendirirseniz cok mutlu olurum.tesekkurler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 5 gün önce #16141 yazan sibel26
sibel26 konu cevapladı: yardım edin papatya hanım
tesekkur ederim.

Daha
1 ay 4 gün önce #16142 yazan papatya
papatya konu cevapladı: yardım edin papatya hanım
Sayın SİBEL26,

Kazanılmış hak aylık seviyeniz 2/2 ve emekli keseneğine esas seviyeniz ize 1/2 iken emekli olmuşsunuz.

Emeklilik açısından ek göstergeye hak kazanabilmek için, aylık derecesi (kadro derecesi veya kazanılmış hak aylık derecesi) itibariyle bulunduğunuz seviyeye ait ek gösterge üzerinden en az 6 ay süreyle emekli keseneği kesilmiş olması gerekir.

Durumunuza bakıldığında ise, kazanılmış hak aylığınızın 2.derece olduğu ve bulunduğunuz unvanda 2.dereceye denk gelen ek göstergenin 1600 olduğu, öte yandan emekli keseneğine esas seviyeniz bakımından bulunduğunuz 1.derecede kazanılmış hak aylığı ve/veya kadro unvanı itibariyle bulunmadığınız için hakkınızda 2200 ek göstergenin hiç uygulanmadığı ve bu ek gösterge üzerinden kesenek de kesilmediği anlaşılmaktadır.

Bu nedenle, her ne kadar 1/2 seviyesinden emekliye ayrılmış olsanız bile, 1 inci derece için belirlenen 2200 ek göstergeden, görevde olduğunuz sürede hiç yararlanmamış olmanız ve bu ek gösterge üzerinden en az 6 ay süre ile emekli keseneği kesilmemiş olmasından dolayı, emeklilik haklarınızın hesaplanmasında, hak etmiş olduğunuz en yüksek ek gösterge olan 1600 rakamının esas alınmasının doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sibel26

Daha
4 hafta 7 saat önce #16148 yazan yılmazdurmaz
yılmazdurmaz konu cevapladı: yardım edin papatya hanım
Papatya hanım merhaba.Kariyer uzman yardımcısı olarak 7 derece 2 kademede iken istifa eden bir kişi yeni bir kariyer uzmanlığa girdiğinde kadro derecesi 9/1 aylık derecesi yine 7/2 si mi olur ya da nasıl değerlendirilir? saygılar.

Daha
3 hafta 6 gün önce - 3 hafta 6 gün önce #16149 yazan papatya
papatya konu cevapladı: yardım edin papatya hanım
Sayın YILMAZDURMAZ,

Ücret ve tazminat göstergesine göre maaşları ödenen uzman yardımcıları için bu tazminat ve gösterge rakamları, ilgili personel hangi derecede olursa olsun sabit belirlenmiştir. Ayrıca, uzman yardımcıları için ek gösterge belirlenmemiştir.

Bu itibarla, 7/2'de iken memuriyetten ayrılmış ve yeniden 9. derece uzman yardımcısı kadrosunda görev almış bir Devlet memurunun maaşı hesabında; uzman yardımcıları için belirlenmiş ve her derecede sabit olan ücret ve tazminat göstergeleri kullanılacak, ek gösterge kullanılmayacak, aylık gösterge rakamı olarak ise 7/2 ye isabet eden gösterge rakamı (720) kullanılacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 hafta 6 gün önce yazan papatya.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.509 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.