logo yeni

İlave Ek Kademeden Faydalanamıyorum

Daha
1 hafta 5 gün önce - 1 hafta 5 gün önce #16113 yazan istat41
istat41 konu oluşturdu: İlave Ek Kademeden Faydalanamıyorum
kalkınmada öncelikli bölgede il sağlık mudurlugunde teknik hizmetler sınıfında istatistikçi olarak çalışmaktayım. yine teknik hizmetler sınıfında çalışan mühendis ve mimar kadrosundaki iş arkadaşlarım kalkınmada öncelikli bölge olması sebebiyle tıpkı sağlıkçılar gibi 2 yıla ilave 1 kademe alırken ben alamıyorum. yapılan uygulama doğru mudur? görüşleriniz nelerdir?
Son Düzenleme: 1 hafta 5 gün önce yazan istat41.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 hafta 5 gün önce #16114 yazan nazli
nazli konu cevapladı: İlave Ek Kademeden Faydalanamıyorum
2 yıl hizmet karşılığı 1 ilave kademe uygulamasından yararlanabilmek için, kalkınmada 1. derece öncelikli yörede çalışıyor olmak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda, ilgili kurum yönetmeliği gereği rotasyona tabi olunan bir kadroda sürekli görevle o yerlere atanmış olmak gerekir.
Bu nedenle, aynı kurumda sağlık personelinin yararlandığı ilave 1 kademe ilerlemesi uygulamasından, rotasyona tabi olmayan unvanlarda olanların yararlanmıyor olması normaldir.

Daha
1 hafta 5 gün önce #16115 yazan istat41
istat41 konu cevapladı: İlave Ek Kademeden Faydalanamıyorum
mühendis ve mimarlar rotasyona tabi personel değil ki. bilgisayar mühendisi arkadaşım alırken ben neden alamıyorum anormal olan bu

Daha
1 hafta 5 gün önce #16116 yazan nazli
Sağlık Bakanlığının ilgili yönetmeliğine baktığımda, sadece sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri personelinin yer değiştirmeye tabi olduğunu görülüyor. Buna göre sağlık bakanlığında teknik hizmetler sınıfındaki personelin atandığı yer kalkınmada 1. derece öncelikli yerlerden olsa bile, bu personelin zorunlu yer değiştirmeye tabi olmaması nedeniyle 2 yıl karşılığı 1 kademe uygulamasından yararlanamaması gerekir.

Daha
1 hafta 5 gün önce #16117 yazan istat41
bende oyle dusunuyorum ancak bakanlık veriyor bunu burdaki mantık normalde zorunlu yer degıstırmeye tabi olmakla alakalı olması gerekıyor dedıgınız gıbı

Daha
1 hafta 4 gün önce #16118 yazan nazli
Böyle bir uygulama varsa işlemin hatalı olduğunu düşünüyorum. Ya da sözünü ettiğiniz kademe 2 yıllık hizmetten dolayı değil de ilgililerin özel bir durumundan kaynaklı ilave kademe ilerlemesidir.

Daha
1 hafta 2 gün önce #16132 yazan istat41
özel durumdan değil yıllardır düzenli olarak yapılan bir uygulama. bakanlık veriyorsa belki vardır bir bildiği bizim bilmediğimiz o yüzden bende dilekçe ile basvurmayı dusunuyorum

Daha
1 hafta 2 gün önce #16133 yazan nazli
Mevzuatta buna imkan veren bir hükme rastlamadım. Kurumunuza sormanız halinde verilecek cevabı ben de merak ettim.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.511 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.