logo yeni

calisanlar2 copy

kurum sınavları ve askerlik

Çok
3 yıl 3 ay önce #16097 Yazan: yılmazdurmaz
kurum sınavları ve askerlik, yılmazdurmaz tarafından oluşturuldu
Bilindiği üzere kurumların açtığı özel yarışma sınavları sadece sözlü veya yazılı +sözlü sınavı içermektedir.İlanlarda sınava başvuru şartları arasında belirtilen 657/48.maddedeki askerlikle ilgili şartı hangi tarih itibarıyla ele almak gerekir? Yani, yazılı+sözlü sınavdan oluşan bir yarışma sınavına başvurmak için hem yazılı sınav tarihi hem sözlü sınav tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği olmamak mı gereklidir? mesela yazılı sınava girdikten sonra tecili biten kişi mülakat tarihinde askerdeyse, mülakatı geçse bile atama esnasında bu durum sorun yaratır mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16099 Yazan: kuzey
kuzey tarafından kurum sınavları ve askerlik konusunda yanıtlandı
Sınavları ayrı değerlendirmemek lazım bence.Yazılı sına sonrasında tecili biterek askere gider ve mülakata askerde iken girerse, başarılı olduğunda atanması gerekeceğini düşünüyorum.
Devlet Personel Başkanlığının görüşleri de bu yönde. Askerlik yasal zorunluluktan kaynaklandığı için, askerlik süresini mazeret olarak değerlendirmeden, askerlik bitiminde göreve başlamak üzere ilgilinin ataması yapılabilir.
KONUYLA İLGİLİ BİR YAZI

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce - 3 yıl 3 ay önce #16100 Yazan: yılmazdurmaz
yılmazdurmaz tarafından kurum sınavları ve askerlik konusunda yanıtlandı
Haklısınız aslında ilanlarda "özel yarışma sınavına katılmak için gerekli başvuru şartları" ifadesinden hareketle sanırım başvuru süreci esnasında askerlikle ilişiği olmamak yeterli gibi düşünüyorum ben de. Zaten sonrası tamamen kurumların inisiyatifinde yürüyor.Dolayısıyla sürecin ne zaman sonlanacağı öngörülemediği için askerliğin de zorunlu bir hizmet olması nedeniyle sanırım yukarıda bahsettiğim durumda olmak sorun yaratmaz
Son Düzenleme: 3 yıl 3 ay önce Düzenleyen:yılmazdurmaz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.130 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.