logo yeni

intibak sonrasi maaş hesabı

Daha
3 hafta 4 gün önce - 3 hafta 1 gün önce #16074 yazan özalkak
özalkak konu oluşturdu: intibak sonrasi maaş hesabı
Merhaba,teknisyen iken (6/1),7 ağustos2017 de teknikeri diplomamı kurumuna biraz ettim 9ağustos ta onay alınıp 4/3 e intibagim yapıldi,ağustos 15 e yetistiremediler Eylül 15 te unuttuklarindan tekrar 6/1 den teknisyen maaşı yapıldı fark için bugünlerde uğraşıyorlar bugün duzenledikleri fark tablosunu aldım.Ağustos ayında terfi 6/1 den 4/3 e terfi yapılmış lakin Eylül ayı içinde tekrar 6/1 den 4/3 terfi yapılmış bu doğrultuda.cevaplandirmaniz dileği ile şimdiden teşekkürler.[/quote]

Bu mesajda eklenmiş resim vardır.
Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Son Düzenleme: 3 hafta 1 gün önce yazan özalkak. Sebep: Ek fark bordrosu

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 hafta 4 gün önce - 3 hafta 4 gün önce #16075 yazan papatya
papatya konu cevapladı: intibak sonrasi maaş hesabı
Sayın ÖZALKAK,
Ekte yer verdiğiniz bordrolarda yer alan rakamları tam okuyamadığım için, herhangi bir değerlendirme yapamadım.
Ancak, okuyabildiğim kadarıyla 2 aylık maaş farkının 946,74 TL olması gerekeceği, yan ödeme farkının bordroda yer almadığı ve özel hizmet tazminatı farkının da 39 puan üzerinden hesaplanmadığı görülmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 hafta 4 gün önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: özalkak

Daha
3 hafta 4 gün önce #16076 yazan özalkak
özalkak konu cevapladı: intibak sonrasi maaş hesabı
Cevabınız için teşekkür ederim tekrar bordo yollasam degerlendirebilir misiniz?

Daha
3 hafta 4 gün önce - 3 hafta 4 gün önce #16077 yazan özalkak
Bordro tekrarı

Son Düzenleme: 3 hafta 4 gün önce yazan özalkak. Sebep: Ek

Daha
3 hafta 4 gün önce #16078 yazan papatya
Sayın ÖZALKAK,

**6/1'de Teknisyen iken özel hizmet tazminatınızın %61 oranı üzerinden hesaplanması gerekirken %64 oranı üzerinden hesaplandığı (intibak sonrası teknisyen olarak maaşınız ilk 5 derece kapsamında ödenmiş ise hesaplama doğru sayılır); 4/3'te %100 üzerinden hesaplanması doğru olmakla birlikte, 6/3'teki hesaplama oranına göre aradaki fark 39 veya 34 puan olabilecektir. Yeni belirlenen oran bordroda doğru gösterilmiş. (görev yaptığınız bölgeden kaynaklı ek ödemelere ilişkin bilgi bordroda yer almadığından, bu konuda değerlendirme yapamadım)
**İntibak sonrası yan ödeme puanı olarak hakkınızda 2050 puan uygulanması gerekeceğinden, 6/1' ile maaş farkı (1050) hesaplanırken her ay için 1000 puanlık yan ödeme farkının hesaplanmamış olduğu görülüyor.
**Emekli keseneği kurum karşılığının neden ödeme kaleminde olmadan sadece kesinti kaleminde yer aldığını anlayamadım.
Kurumunuza özellikle yan ödeme ve kesinti kalemlerinin nasıl hesaplandığını sorabilirsiniz. Yapılan ödemede bariz bir fark olmamakla birlikte hesaplamanın doğru yapılmadığını düşünüyorum.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: özalkak

Daha
3 hafta 1 gün önce #16085 yazan özalkak
Merhabalar,intikal için dilekçesi 7 Ağustos ta verdim,9 Ağustos ta onayı alındı.afyonda çalışıyorum.Ağustos maaşına yetişmedi,eylülde unutulmuş.Ağustos ayında intibagin ilk ayı kesintiler yüksek oluyor bunu biliyorum ama eylülde düzelmesi gerekmez miydi?ağustos ve Eylül maaslarinin aynı olması normal mi?teşekkür ediyorum

Daha
3 hafta 1 gün önce #16089 yazan papatya
Sayın ÖZALKAK,
Memuriyete giriş tarihiniz 30 Eylül 2008 sonrası ise ödemelerde farklılık olmaması gerekir.
Temmuz ve Ağustos aylarına ilişkin maaş bordro bilgilerinizin olması halinde, ödemenizin hatalı olup olmadığı konusunda daha sağlıklı değerlendirme yapılabilir.

Daha
3 hafta 1 gün önce - 3 hafta 1 gün önce #16090 yazan özalkak
Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Ağustos ve Eylül aynın bordrosu ile arkadaşımın bordrosu ek'tedir. İşe başlama tarihim 2008 öncesi olup Teknik Hizmetler Sınıfında yer almaktayım. Yapılan terfi farkı en sondaki resimdedir.

Bu mesajda eklenmiş resimler vardır.

Son Düzenleme: 3 hafta 1 gün önce yazan özalkak.

Daha
3 hafta 1 gün önce #16091 yazan özalkak
Yapılan terfi farkı bu resimde.

Daha
3 hafta 21 saat önce #16095 yazan özalkak
Özür diliyorum hizmet yılı 12 olan arkadaşımın evli bir çocuklu örneği kıyas amacı ile koymuştum

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.556 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.