logo yeni

Refakatcı izni

Daha
1 ay 5 gün önce #16038 yazan İbo1986
İbo1986 konu oluşturdu: Refakatcı izni
Merhabalar trabzonda hemşireyim 3 bucuk aylık kızım var,doğum iznindeyken bebeğimde kalça çıkıklığı olduğunu öğrendim ve bavlik bandaj takılmasına karar verirdi.bu şekilde herhangi birine ben çocuğumu bırakamam tedavisi 3 ayda 6 ayda 1 yılda sürebilir diyor doktoru.bunun için refakat izni talebinde bulundum.refakat dilekçemde,hastada kalça çıkığı olduğu refakat edilmediği taktirde hatati fonksiyonları yerine getiremeyeceği.tedavisin uzun süreceği için annesin refakat etmesi tıbben uygundur yazıyor. Ancak bunu kabul etmiyorlar çocuğun ölüm tehlikesi yokmuş bunu kabul edemeyiz bidaha yeni muhaneye (hakem heyetine girip ropar alın denildi) bu şekilde rapor olmaz şeklinde sözleri duymak zorunda burakıldım...lütfen bi cevap alabilirmiyim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 5 gün önce #16039 yazan İbo1986
İbo1986 konu cevapladı: Refakatcı izni
Bu şekilde kimse refakatcı izni almadı bunu veremeyiz.bu çocuğun neresinde hayatı tehlike var denildi ve doktor bile arandı doktorda bebek hasta ve küçük sbebek hiç hasta olmasa bile bakılmayınca ölüm tehlikesi vardır dedi ve konuyu kapattı
sonuçta bu bi bebek ciddi bi hastalığı var eğer güzel bi tedavi geçmezse Sakat olma olasılığı çok yüksek.lütfen bi bilgi alabilirmiyim

Daha
1 ay 5 gün önce #16040 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Refakatcı izni
Refakat izni verilmesine ilişkin mevzuat, refakat edilmediği takdirde hayati tehlikesi oladuğuna dair hakkında rapor düzenlenmiş olması halinde bu iznin verileceğini hüküm altına almıştır.
Hastanın hayati tehlikesinin olup olmayacağı hususu ise tıbbi bir konu olmadı nedeniyle, raporu düzenleyecek olan sağlık kurulunun değerlendirmesine göre ortaya konulabilecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
1 ay 4 gün önce #16044 yazan İbo1986
İbo1986 konu cevapladı: Refakatcı izni
Yanı haklımıyım anlamasım ben bişey maddeleri o kadar biliyorum.

Daha
1 ay 4 gün önce #16045 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Refakatcı izni
Çocuğunuzun rahatsızlığı nedeniyle kendisine refakat etme talebiniz konusunda haklısınız, ancak refakat izni verilebilmesi için gerekli olan raporda yer alması gereken "hayati tehlike" ibaresinin çocuğunuz için mevcut olup olmayacağına sağlık kurulu karar verebilecektir.
Eğer, refakat edilmediği takdirde hayati tehlikesinin oluşacağı yönünde bir ibare rapora yazılırsa refakat izni almanız mümkün olabilecek, aksi durumda bu izni kullanmanız söz konusu olamayacaktır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.505 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.