logo yeni

calisanlar2 copy

sağlık bakanlığı sözleşmeli personel hk.

Çok
3 yıl 5 ay önce #16020 Yazan: smile-face
selamlar . .. ben yaklaşık 4 yıllık 657 ye tabi memurum ve 2017/5 sağlık bakanlığı ataması ile tekniker olarak yerleştim . kısa süre sonra istifa edip sözleşmeli olarak sağlık bakanlığında işe başlayacağım . sorum şu şekilde . sözleşmeli olarak göreve başladıktan sonra memur olarak görev yaptığım hizmet süreleri derece kademe bazında yeni kadromda değerlendirilecek mi ? ayrıca bana ne gibi artıları olur ? cevaplarınız için şimdidien teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 5 ay önce #16021 Yazan: kuzey
kuzey tarafından sağlık bakanlığı sözleşmeli personel hk. konusunda yanıtlandı
Sözleşmeli personelin ücreti belirlenirken, kurumunda aynı pozisyon unvanında geçen hizmet süresi de dikkate alınıyor. Öte yandan, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren hüküm ifade edecek olan 4.Dönem Toplu Sözleşme, sözleşmeli personelin ücretinin belirlenmesinde, kamu kurum ve kuruluşlarında aynı kadro veya pozisyon unvanında geçen hizmet süresinin esas alınmasına hükmetmiştir.
Bu nedenle, memur olarak geçirdiğiniz sürelerdeki unvanınız ile sözleşmeli olarak bulunacağınız unvanın aynı olması durumunda, ilgili memuriyet hizmet süreniz de sözleşme ücretinizin belirlenmesine etki edebilir.
Ayrıca, sözleşmeli personelin yıllık izin süresinin belirlenmesinde kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süresi dikkate alınmaktadır. Bir yıldan on yıla kadar olan personele yirmi gün, on yıldan fazla olanlara otuz gün ücretli yıllık izin verilmektedir. Bu nedenle, memuriyette geçen hizmetleriniz, sözleşmeli personel olarak yıllık izin kullanma sürelerinizi etkileyecektir.
Sözleşmeli personelin derece ve kademesi ise yoktur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smile-face

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.