logo yeni

EMEKLİ İKRAMİYESİ HESAPLAMASINDA HİZMET YILI

Daha
1 ay 2 hafta önce #15950 yazan sayman
sayman konu oluşturdu: EMEKLİ İKRAMİYESİ HESAPLAMASINDA HİZMET YILI
İyi günler kolay gelsin... yeni emekli memur olarak yazıyorum emekli maaşımda bir sıkıntı yok ama emekli ikramiye hesaplamasında eksiklik var diye düşünüyorum... 27.11.1986 tarihinde memuriyet başlangıcım.. 244 gün kamuda ssk lı çalışmışlığım ve 20 ay askerlik borçlanmam var.. hizmet birleştirmesi yapıldı.. askerlik ödemeleri yapıldı.. 2017 Haziran ayı 28 inde emeklilik için görevden ayrıldım... Benim hesaplarıma göre tam tamına 33 YIL 0 AY hizmetim var... SGK da bana 15/07/2017 tarihinden itibaren 1.derece 4. kademe 2200 ek gösterge ve 33 YIL 0 AY hizmetime karşılık aylık bağladı.
SONUÇ... SGK emekli ikramiyemi 32 yıl üzerinden yatırmış... 33 yıl üzerinden olması gerekmiyormu? cevaplarınız için teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 2 hafta önce #15951 yazan papatya
papatya konu cevapladı: EMEKLİ İKRAMİYESİ HESAPLAMASINDA HİZMET YILI
Sayın SAYMAN,
Verdiğiniz bilgilere göre;
-Memuriyet hizmetiniz 30 yıl 7 ay. (bu hesaplama yapılırken gün hesabı değil, prim kesilen ay esas alınıyor.)
-Askerlik borçlanma süreniz 20X360 = 600 gün ve 244 gün Sigortalı olmak üzere toplam 844 gün. 844 gün ise 2 yıl 4 ay 4 gün yapar.
Bu hesaba göre hizmet süreniz : 32 yıl 11 ay 4 gün olur. Emekli maaşınız 32 yıl 11 ay üzerinden, emekli ikramiyeniz ise 32 yıl üzerinden hesaplanır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.404 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.