logo yeni

Emsale takılma hk.

Daha
2 ay 1 hafta önce #15948 yazan yolgezer
yolgezer konu oluşturdu: Emsale takılma hk.
İyi günler.
Liseyi 2001 yılında, Hazırlık+3 yıl olarak bitirdim.
2003 yılında yüksekokula yerleştim. 2006 yılında (1 sene medeni usulden kaldım) yüksekokulu bitirdim.
2007 yılında memur oldum.
2008 yılında açık öğretime Kamu Yönetimi Lisans Tamamlama Programına başvurdum ve 2012 ekim ayında mezun oldum.
Bu arada liseyi hazırlık+3 yıl okuduğum için 36/A-6/b maddesinden ötürü 1 yan ilerledim.
Lisansı da tamamlayınca intibakım yapıldı.
Ancak aynı dönem başladığım memur arkadaşların bir yan gerisindeyim.
Ben 5/1 deyim, onlar 5/2 deler.
Sorduğumda ise emsale takıldığımı söylüyorlar.
Nasıl takılıyorum dediğimde ise, 2008 yılındaki memur olan kişiyi emsal gösteriyorlar.
Ancak dediğim gibi ben 5/9/2007 yılında memur oldum.
Acaba yaptıkları uygulama ve verdikleri izahat doğru mudur?
Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 1 hafta önce #15953 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Emsale takılma hk.
1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle 5/2 olmanız gerekir.

Emsaliniz olan memur, 31 Temmuz 2008 tarihinde lisans mezunu mezun olup memuriyete giren kişidir. 9/1'den göreve başlayacak olan emsaliniz, hazırlık sınıfı nedeniyle 1 kademe ve her memura verilen 1 derece ile toplam 8 yıl hizmet sonunda alacağı 3 derece sonunda 1 Ağustos 2017 tarihinde 5/2 olur.
Memuriyete başlama tarihinizden dolayı emsalinizi geçiyor olduğunuzdan, emsalinizi geçememe kuralı nedeniyle sizin de 1 Ağustos 2017 itibariyle 5/2'ye yükselmiş olmanız gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yolgezer

Daha
2 ay 1 hafta önce #15954 yazan yolgezer
yolgezer konu cevapladı: Emsale takılma hk.
Günaydın.
Cevap için çok teşekkür ederim.
Benim anlayamadığım husus, ben 2007 yılında memur oldum ancak beni neden 2008 yılındaki memur ile eş tutuyorlar? Benim emsalim 2007 yılında memur kişi değil midir? Bu kısmı anlayamıyorum ben :)
Acaba aday memurluğum 2008 yılında onaylandığı için mi? Eğer öyleyse 2008 de memur olan kişinin asaleti 2009 da tasdik olacak.
Bu konuda biraz daha bilgi verebilir misiniz?
İyi günler dilerim.

Daha
2 ay 1 hafta önce #15955 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Emsale takılma hk.
Sizin emsaliniz olan kişi, sizinle beraber yüksekokulu bitirip ara vermeden lisans tamamlayan ve süresi içerisinde yani 2008'de mezun olan ve hemen işe başlayan kişidir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yolgezer

Daha
2 ay 6 gün önce #15976 yazan murtaza
murtaza konu cevapladı: Emsale takılma hk.
Bu emsale takılma işini de kim neden çıkardıysa. Memur emsali geçse ne olur

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.503 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.