logo yeni

Emekli Olma Şartları

Daha
1 ay 3 hafta önce #15938 yazan eren33
eren33 konu oluşturdu: Emekli Olma Şartları
Merhaba 1988 tarihinde SSK 5 aylık girişim var. 1995-1998 toplam 12 aylık vekil öğretmenlik ve 1998-1999 18 ay askerlik yaptım 2001 yılından bu güne kadar memur olarak çalışmaktayım. Bahse konu memuriyet öncesi çalışmaları ve askerliği borçlanırsam bana faydası var mı? Varsa veya yoksa nasıl açıklarsanız çok memun olacağım. teşekkür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 3 hafta önce #15939 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Emekli Olma Şartları
23.5.2002 tarihini esas alarak hesaplama yapmanız gerekecek.
Bu tarih öncesindeki hizmet süreleri toplamınızı 25 yıldan (9000 gün) çıkardığınızda kalacak olan süreye göre emekli olabileceğiniz yaş belirlenmiş olacaktır.
Askerlik süresini borçlanmanız 23.5.2002 tarihinden önceki prim ödenmiş sürelerinizi artıracağından, emekli olabileceğiniz yaşın da düşmesine, daha erken yaşta emekli olmanıza sebep olacaktır.

Bu sitede yer alan bir yazıda, kimin kaç yaşında emekli olabileceği bilgileri yer alıyor. Yazıdan yararlanabilirsiniz. İlaveten sormak istediğiniz bir husus olursa cevaplandırmaya çalışırım. (memuriyete başlama tarihinizi tam belirtmediğinizden emekli olabileceğiniz yaş konusunda yorum yapamadım)

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/3813-hangi-memur-kac-yasinda-emekli-olacak.html

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
1 ay 3 hafta önce #15940 yazan eren33
eren33 konu cevapladı: Emekli Olma Şartları
Teşekkür ederim Nilüfer memuriyete başlamam 18.04.2001 ayrıca vekil öğretmenlik yaklaşık 12 ayı borçlanırsam ve 5 ssk'lı çalışmam var (18 Ay Askerlik)toplamının bana katkısını öğrenmek istedim D.Tarihi 02.02.1968 teşekkür ederim.

Daha
1 ay 2 hafta önce #15941 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Emekli Olma Şartları
Askerlik süresini borçlanmak size 3 yaş daha erken emekli olma imkanı sağlayabilir. Mevcut haliyle 12 ay vekil öğretmen ve 5 ay ssk hizmeti ile memuriyet hizmetinize göre, 60 yaşını tamamladığınızda emeklilik hakkı kazanabiliyorsunuz. Ancak, askerlik süresini borçlanma durumunuza göre bu yaş şartı 57 yaşa kadar inebilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.574 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.