logo yeni

Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini

Daha
4 ay 2 hafta önce #15842 yazan ozbl146
ozbl146 konu oluşturdu: Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini
Merhaba, ben bir kamu iktisadi teşebbüsünde 399 a tabi olarak mühendis pozisyonunda çalışmaktayım. Eşim hemşire ve sözleşmeli olarak atanması durumunda eş durumundan tayin şartları nedir? Bulunduğum kurumda tayin imkanım yok acaba eşimin yanıma gelmesi için ne yapması gerekir? Mevzuatta 1 yıl çalışmış olması ve ihtiyaç olması gerektiği yazıyor ama bunu teyit etmek istedim ve de bilinen başka bir şart var mıdır?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 ay 2 hafta önce #15843 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini
“Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşları Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği başlıklı 20 nci maddesinin ikinci fıkrasında, eşi farklı kurumlarda çalışan sağlık personelinin, eş durumu mazeretine istinaden yer değiştirme halinden söz edilmiştir.

Söz konusu fıkranın ( c) bendinde de; “Yer değişikliği talebinde bulunan personelin eşinin görev yaptığı yerin kendi unvan ve branşında C veya D hizmet grubunda olması halinde eşinin görev yaptığı yere ataması yapılır. Aksi halde ilgili kurumla koordinasyon sağlanır. Eşinin görev yaptığı kurumun başka yerde teşkilatının bulunmaması, kadro veya mevzuatı açısından aile birliği mazeretine dayalı atanma imkânının olmaması halinde talebi değerlendirilir.” denilmiştir.
Eşinizin aile birliği mazeretine istinaden yer değiştirme talebinin de bu kapsamda değerlendirilmesi gerekecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
4 ay 1 hafta önce #15848 yazan ozbl146
ozbl146 konu cevapladı: Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini
peki atandığı yerde en az 1 yıl görev yapması gerekir mi?

Daha
4 ay 1 hafta önce #15849 yazan feylesof
feylesof konu cevapladı: Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini
Sözleşmeli sağlık personeli ise en azından 1 yı çalışması gerekiyor. Aşağıdaki yazıya bakabilirsin.

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/657-4b-sozlesmeli-personel/15946-sozlesmeli-saglik-personeli-istihdami-ve-personelin-haklari.html

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
4 ay 1 hafta önce #15851 yazan ozbl146
ozbl146 konu cevapladı: Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini
şimdi ben sözleşmeli personelim eşim de öyle olacak ama farklı kamu kurumlarındayız bu gönderdiğiniz linkte ''(Eşinin sözleşmeli personele tabi olamayacağı hallerde nasıl bir yol izleneceğine açıklık getirilmediği gibi, eşi başka bir kurumda sözleşmeli personel olan veya kamu kurumları dışında çalışan sözleşmeli personelin, eşinden bir yıl sonra yer değiştirmesi mümkün olamayacak)'' kısmı geçiyor orayı tam anlayamadım. Beni aydınlatır mısınız? Bir problem yaşamayız değil mi?

Daha
4 ay 1 hafta önce #15852 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Sözleşmeli Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini
663 sayılı KHK'de yer alan hüküm tam olarak şu şekilde:

" Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen personelin eşi bu personele tabidir. Ancak sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu statüde istihdam ediliyor olması halinde hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere atamaları yapılabilir."

Aslında bu hükme bakınca sizin durumunuzda eş durumundan tayin ile ilgili bir düzenleme yapılmamış. Burada eşlerin ikisininde sağlık bakanlığında sözleşmeli çalışması ya da diğer eşin memur kadrosunda çalışması durumunda eş durumundan tayin yapılabileceği belirtiliyor. Bu hükme bakarak Bakanlık 4 yıllık zorunlu süre bitmeden eşinizin tayinini yapmayabilir. İnşallah böyle bir yoruma gitmezler ancak bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.782 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.